Izoly N12X sistem nasıl?

Amazing Jaagub

Centipat
Yer
Çikolatalı Süt Diyarı
Daha fazla  
Selam dostlar. Yakın bir zamanda kuzenim eski bilgisayarını sattı. Onun yerine yenisini almayı planlıyor. Bana bu bilgisayarı attı:

İzoly N12x İ5-3470 8GB 240SSD 500GB RX550 4GB 24"Oyun Bilgisayarı

Ama bu bana hiç güzel gözükmedi. 4 bin liraya 8 GB RAM, 3.60 GHz işlemci, bunlar bu fiyata, hele de şu gün hiç olabilecek ürünler gibi durmuyor. Özellikle de markanın Izoly olması beni çok uzaklaştırdı. Ancak ben bu konuları sadece yüzeysel olarak biliyorum. Bilgisayar konusunda yardımcı olursanız sevinirim, bu bilgisayar alınmalı mı? Yoksa yerine ne önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam dostlar. Yakın bir zamanda kuzenim eski bilgisayarını sattı. Onun yerine yenisini almayı planlıyor. Bana bu bilgisayarı attı:

Ama bu bana hiç güzel gözükmedi. 4 bin liraya 8 GB RAM, 3.60 GHz işlemci, bunlar bu fiyata, hele de şu gün hiç olabilecek ürünler gibi durmuyor. Özellikle de markanın Izoly olması beni çok uzaklaştırdı. Ancak ben bu konuları sadece yüzeysel olarak biliyorum. Bilgisayar konusunda yardımcı olursanız sevinirim, bu bilgisayar alınmalı mı? Yoksa yerine ne önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler.

İşlemcisi 3. nesil galiba, günümüz için yetersiz kalır.

1614935352125.png

Bu düzenlemeleri yapın.

4200TL tutuyor.

İşlemciyi Ryzen 3 2200G seç anakartı B450MH yap RAM sayısını 2yap.

Eki Görüntüle 907362

Bu düzenlemeleri yapın.

Sistem güzel monitör IPS veya VA panel olması daha iyi olur.

Eki Görüntüle 907362

Bu düzenlemeleri yapın.

4200TL tutuyor.
Tamam teşekkürler kuzenime yollayacağım. Uyarım ben de bu marka kötüdür diye de yine de bir teyit etmek istedim. Sağolun.

İşlemci kardeşimle yaşıt (10 yaşında), anakart günü kurtarır ancak, RAM belleğin ne olduğu belirsiz, SSD'leri muhtemelen kronik sorun dolu, PSU desen bomba gibi evinize baskın yapar polisler, kasa ekmek fırını gibi olur çalışınca, ekran kartıda tahminimce fake GPU'dur. Ürüne tam bakmadım ama genelde yanında verilen çevre birimleri aşırı dandik oluyor. Özetle o sistem bırakın 4000₺'yi, bedava satılmayı bile haketmiyor.

Geri
Yukarı