J-RPG oyun tavsiyesi

pixeliko

Hectopat
Makaleler
16
Yer
Türkiye
Bilgisayarda olmalı, Türkçe Yaması olmalı, düşük sistem istemeli böyle pixel grafikli falan. Bunlar kriterler onun dışında tür fark etmez. Ama en kötü Türkçe dilli-yaması olsun her türlü çünkü çok yazı oluyor ve anlamak önemli. Sıra tabanlı savaş olursa da güzel olur ama şart değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak istediğin oyun; Final Fantasy 7

Bu da Türkçe yaması; (Steam versiyonu içindir korsanda denenmedi yama)
Daha önce denedim ama normalde grafik takıntısı olmayan biri olarak gerçekten çok kötü geldi, hareketler falan baya eskimişti. Normalde her türlü grafikten oyunu oynarım ama bunu yapamıyorum neden bilmiyorum.

Daha önce denedim ama normalde grafik takıntısı olmayan biri olarak gerçekten çok kötü geldi, hareketler falan bayağı eskimişti. Normalde her türlü grafikten oyunu oynarım ama bunu yapamıyorum neden bilmiyorum.

Ayarlarda stretch yani kabaca görüntüyü sündüren bir seçenek vardı onu yapmayın. Yanda siyah boşluklar kalsın öyle bir nebze daha az rahatsız eder. Çözünürlüğü ayarladığınızdan da emin olun. Ayarlamazsanız 800*600 veya 1024*768 gibi değerlerde olabiliyor. Onun dışında şöyle bir mod var ama yamayla çalışmayabilir;

Pokemon oyunlarını önerebilirim. 2. Nesil Pokemon oyunlarını önerebilirim. Ama Türkçe yama bulunmuyor bu oyunlarda. Şu an sadece Yellow, Fire Red ve Blue versiyonları Türkçe. Bu oyunları VisualBoy Advance üzerinden oynayabiliyorsun.

Pokemon dışında Suikoden 2 önerebilirim. Bunu da DuckStation üzerinden oynamalısın.

Pokemon oyunlarını önerebilirim. 2. Nesil Pokemon oyunlarını önerebilirim. Ama Türkçe yama bulunmuyor bu oyunlarda. Şu an sadece Yellow, Fire Red ve Blue versiyonları Türkçe. Bu oyunları VisualBoy Advance üzerinden oynayabiliyorsun.

Pokemon dışında Suikoden 2 önerebilirim. Bunu da DuckStation üzerinden oynamalısın.
Pokemon hiç izlemedim neredeyse, o çok az izleyişim de yıllar önceydi. Kısaca hiçbir bilgim yok. Sıkıntı olur mu oynarken? Benim de aklımda idi oynamak ancak bu sorudan emin olamadığım için hiç girişmedim.
Son olarak Suikoden 2 türkçe yama var mı? Birinciyi oynayayım mı?
Ayarlarda stretch yani kabaca görüntüyü sündüren bir seçenek vardı onu yapmayın. Yanda siyah boşluklar kalsın öyle bir nebze daha az rahatsız eder. Çözünürlüğü ayarladığınızdan da emin olun. Ayarlamazsanız 800*600 veya 1024*768 gibi değerlerde olabiliyor. Onun dışında şöyle bir mod var ama yamayla çalışmayabilir;

Deneyeceğim.

Pokemon hiç izlemedim neredeyse, o çok az izleyişim de yıllar önceydi. Kısaca hiçbir bilgim yok. Sıkıntı olur mu oynarken? Benim de aklımda idi oynamak ancak bu sorudan emin olamadığım için hiç girişmedim.
Pokemon zaten ilk olarak oyundu. Sonradan animesi falan çıktı. Oynarken sıkıntı çıkarmıyor. Bu arada Pokemon oynamak için zamanının büyük bir kısmını harcaman lazım. Çünkü ortalama bir Pokemon oyunu 30 ila 40 saat arasında oluyor. Oyunlar arasında da bağ yok. İstediğin gibi oyna.
Bazı yerlerde Pokemon a and b şeklinde görebilirsin bu Pokemon oyunlarını. Bu Pokemon oyunlarının farklı versiyonları var. Mesela biri a iken diğeri b. Ama ikisi de aynı oyun. Sadece ufak tefek değişiklikler var. Bunu da söylemek istedim.
Son olarak Suikoden 2 türkçe yama var mı? Birinciyi oynayayım mı?
İlk oyunu da oynamanı tavsiye ederim. Ama 2. oyundan da başlayabilirsin. Aralarında o kadar güçlü bir bağ yok. Türkçe yama maalesef ikisinde de yok. Ama bu oyunları Japonlar yaptığından dolayı çok düşük bir İngilizce seviyen olsa bile yazanları anlayabiliyorsun.

Hiçbir sıkıntı olmaz rahat olun.
Tek tavsiyem tür avantajlarını öğrenmeniz. Oyun size öğretmiyor bunu o yüzden kendiniz öğrenseniz iyi olur.
Buradan öğrenebilirsiniz.

İlk oyunu da oynamanı tavsiye ederim. Ama 2. oyundan da başlayabilirsin. Aralarında o kadar güçlü bir bağ yok. Türkçe yama maalesef ikisinde de yok. Ama bu oyunları Japonlar yaptığından dolayı çok düşük bir İngilizce seviyen olsa bile yazanları anlayabiliyorsun.
Bir baktım da ilgimi çekti. Hangi emulator'den oynamam lazım ilk oyunu?

Bir baktım da ilgimi çekti. Hangi emulator'den oynamam lazım ilk oyunu?
Zaten yazmıştım. Bu 3 oyunu da VisualBoy Advance üzerinden oynayabilirsin. Grafikler biraz kötü gözükebilir. Pokemon el konsolu oyunu olduğundan çözünürlüğü düşük oluyor haliyle. Oyun aynene aşağıdaki gibi gözükecek:

1645734986713.png

Grafikleri iyileştirmek için aşağıda belirttiğim yere gir:

1645735045367.png

Şimdi gelen ayar ekranında ayarları aşağıdaki gibi değiştir:

1645735202929.png

Oyun şimdi böyle gözükecek:

1645735168052.png

Eğer bu yumuşatmayı sevmediysen ve daha pikselli gözükmesini istiyorsan xBRZ 6x yerine Sample 4x kullanmayı dene. Oyun o zaman böyle gözükecek:

1645735400529.png

Yeni konular

Geri
Yukarı