Çözüldü J4005 sistem Windows 11 güncellemesi sonrası çok yavaşladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

asliara

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhabalar.

Dun Windows 11 Update'i geldi ve bilgisayarim inanilmaz yavasladi. Cok guclu bir bilgisayarim yok ancak kullandigim pek bir uygulama da yok zaten. Ve Update sirasinda bazen takilma disinda, Windows10'da hiçbir bir sorunum yoktu.

Acaba;

- Windows'u Update ile almakla, sifir kurulum yapmanin; şu anki hizina bir etkisi var mi?

- Hala devam eden Update. Ler var ve acaba bunlar bitince ya da yenileri ile, zamanla hizlanma olur mu?

Windows surumum; 64 Bit Home Single Language,
Sistemim; Intel Celeron J4005,
RAM'im; 4 GB,
HDD kapasitem; 1TB, (icinde de azicik belgem var),
Ekran kartim, Intel UHD600.

Baska bilgi gerekiyorsa onlari da yazayim veya calisan islemlerin vs resmini cekmem gerekiyorsa ekleyebilirim. Amator oldugum için, bildiklerimi yazdim.

Not: Bilgisayar acilirken ve kapanirken yavaslama yok, Windows10'daki suremle ayni.

Çözüldü:
Konuyu actiktan sonra; birkac guncelleme yapinca hizlanma oldu ancak bazi kucuk hatalar vardi. (Arka plan resmi degistirememe, gorev cubugunda sagda olan hizli menuyu acamama vb.)

Icim rahat etmeyip sifirdan kurulum yaptim. Ve hem en bastan beri hizli calismaya basladi, hem de bahsettigim sikintilarin hicbiri olmadi.

Kesinlikle, benzer sikinti yasarsaniz, sifir kurulum yapmanizi oneriyorum.

Bir de, sirf yedekleme vs. ugrasmamak icin update icin upuzun saatler verdim bosu bosuna. Cok pismanim.
Not: Gomulu lisansimi da otomatik tanidi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı