J5 Sim Kartı Okumuyor

Untouchablee

Hectopat
Merhabalar. 2015 model Samsung J5 cep telefonuna sahibim. Sabah telefonumdan müzik dinlerken bir anda müziğin kesildiğini fark ettim. Telefonuma baktım ve gördüm ki telefonum kendi kendine kapanmış. Telefonu yeniden başlattıktan sonra sim kartımı okumadığını okumadığını gördüm. Sim kartını 2 ya da 3 defa çıkartıp yeniden taktım ve telefonu çalıştırdım. Yalnızca 1 kez sim kartını okudu. Daha sonra sim kartı defalarda yerinden çıkarıp yeniden taktım fakat bir daha okumadı. Sim kartın üzerine bir A4 kağıdı koyup kart yerine taksam bile bir faydası olmadı. Wifi ağına bağlanarak internette gezinebiliyorum fakat youtube videolarını oynatırken bir sorun oluştuğunun hatasını alıyorum. Ara sıra Google Play Hizmetleri ve İnternet Hizmetleri çalışmayı durduruyor. Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamak bu soruna çözüm olabilir mi? Donanımsal bir sorun olduğu kanaatindeyim fakat ara sıra yazılımsal hataların ekranda görünmesiyle birlikte bu sorunun yazılımsal bir hata olduğunu da düşünmüyor değilim. Şuan aktif olarak WhatsApp da kullanabiliyorum fakat telefonu fabrika ayarlarına sıfırlarsam ve telefonum sim kartımı okumamaya devam ederse bir daha WhatsApp kullanamayacağım. Her ne kadar WhatsApp'ın da önemli bir yeri olsa bile arama ve SMS ihtiyaçlarım da olduğu için sim kartı olmadan telefonun pek bir anlamı kalmıyor. Yakın zamanda telefonumu yüksekten olsun alçaktan olsun düşürmedim. Sadece üzerine taktırdığım ek camın üzerinde küçük bir çizik var. Gözüm gibi baktığım telefonumun müzik dinlerken bu şekilde sorun çıkarması beni hem sinirlendiriyor hem de üzüyor. Telefonumu alalı 2 yıl 9 ay oldu. Garantisi 9 ay önce bitti. Aldığım bayi aracılığı ile servise yollasam çok para isterler. Normal bir telefoncuya vermek de istemiyorum çünkü pek güvenmiyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı