J500F Batarya Hızlı Bitiyor

Eiesenhower

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar Samsung MTA elektronikten J5 için batarya almıştım 2 hafta önce batarya boşta durdu 2 hafta boyunca. Cihaz şehir dışında yani yanımda olmadığı için garanti yapmadılar. İstanbul’dan Sivas’a geldim bataryayı telefona taktım, telefon acılmadı şarja taktım tepki vermedi. Eski bataryayı taktım bu sefer onda da tepki vermedi bu sorun yeni bataryayı takınca oldu. Belli süre denedim batarya tak çıkart yaptım yok sonra 3 tuş ile eski bataryayla açtım cihazı. Yeni bataryayı taktım bir sekilde actım teli batarya %90 oldu arama yaparken cihaz kapandı şarj ekranı geldi şarj %0 sonra yine 90'a kadar doldurdum actım yok yine arama- mesaj yapınca yine kapanıyor bu sefer şarj %4 oldu. Yeniden doldurdum şarjı bu sefer hic acılmadı eski batarya ile zar zor açtım. Sorun nedir arkadaşlar? Orijinal batarya olsun diye özellikle Samsung mağazadan aldım ama bu tür sorunla karşılamam şaşırttı beni. Garantisi yok başka şehirdeyim ne yapacağım bilmiyorum 110 lira elimde patladı galiba. Çözüm bilen var mı?

Dosya Ekleri

• DE407BCC-ED99-4F17-85B6-9DA007BAA33D.jpeg
    DE407BCC-ED99-4F17-85B6-9DA007BAA33D.jpeg
    1,1 MB · Görüntüleme: 38

Geri
Yukarı