J5'i Android 7'den Android 9 yapma

Vito_C0rleone

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle telefonu rootladım hafıza kartını falan RAM'de yaptım gayet güzel çalışıyordu ama Android 7ydi bende Android 9 yapacaktım internetten baktım ama Android 9 apınca Samsung değil Google'ın normal andriod arayüzü geliyor bende telefona j6'nın ROM'nu yüklemeye çalıştım ama hata verdi ve şu an telefon açılmıyor :/
J5'in ROM'unu tekrar kursam mı sizce? Ama Android 7 oluyor :/

Cihaz zaten Android 9'da kasacaktır. Saamsung gibi kendi arayüzünü kullanan markalar için de Android sürümünün bir özelliği kalmıyor. SAdece güvelik güncelemeleri için tercih edilebilir fakat kurduğunuz rom zaten güvenliği çok daha fazla sarsacaktır. Önceki romu kurabiliyorsanız ne mutlu onun da kurulmama ihtimali var.

Öncelikle telefonu rootladım hafıza kartını falan RAM'de yaptım gayet güzel çalışıyordu ama Android 7ydi bende Android 9 yapacaktım internetten baktım ama Android 9 apınca Samsung değil Google'ın normal andriod arayüzü geliyor bende telefona j6'nın ROM'nu yüklemeye çalıştım ama hata verdi ve şu an telefon açılmıyor :/
J5'in ROM'unu tekrar kursam mı sizce? Ama Android 7 oluyor :/
Telefonunuz için olmayan bir rom dosyasını yüklerseniz tabii ki cihaz brick olur. (Açılmaz) Eğer cihaz download mode'a geçebiliyorsa odin üzerinden stock rom kurun. Twrp varsa bile eğer çalışacağını sanmıyorum.

Stock ROM'u tekrar kurun, muhtemelen açılır telefon. Cihaza uygun Custom ROM'la yapabilirsiniz.

twrp çalışıyor 😀
ozaman ben orjinal j5 romu kuruyum tekrar silip

@Ajan_47 stock romlar samsung arayüzü olmadığı için çok iyi değil bence oyuzden kurmadım
Stock Rom'dan kastımız Samsung'un yayınladığı fabrika çıkışı yüklü olarak gelen rom.

Geri
Yukarı