J7 "Ağda Kayıtlı Değildir Hatası" veriyor

DenBay Tech

Hectopat
Makaleler
5
Samsung J7 SM-J700F kullanıyorum. Çift SIM kartlı bir telefon ve üstünde orijinal stock ROM Marshmallow 6.0.1 çalışıyor. Her iki IMEI'sini sorgulattığımda ise her ikisinde de "ithalat yoluyla kaydedilen IMEI" cevabını veriyor. Telefon Türkiye'den alma bir cihaz yani yurt dışı değil. SIM takıp arama yapmaya kalktığımızda "Not registered on network" yazmakta. Cihazın ayarlarına girdiğimde ise bölgesi (United Arab Emirates) olarak görünüyor. Telefonu sıfırlayıp SM-J700F için Türkiye ROM'u buldum derken tekrar kurulum sonrası UAE çıktı. Bu telefona ihtiyacım var arkadaşlar. IMEI kayıtlı ama çalışmıyor. Yardımcı olabilir misiniz? Uzun süredir uğraşıyorum.

73AD10BF-B824-4490-81CB-E1793A47D3EE.jpeg

835D8B8F-7189-4639-BC8C-82664744E693.jpeg

Bugün kendi M22 cihazıma Almanya DBT ROM attım sonra Türkiye ROM'una dönmek istedim ancak hala Almanya aynı sorunu yaşıyorum bende.
Bunu çözmenin bir yolu yok mu allah aşkına bu ne saçmalık ya !
IMEI kayıtlı cihaz çalışmıyor daha saçma birşey yok üstelik stock rom.

Neden o UAE gözüküyor anlamış değilim.

Cihaz ithalatçı firma garantili gelince böyle durumlar olabiliyor. ROM'un linkini atma şansınız var mı? (Hangisini kurduysanız)
ROM'u direk Frija yoluyla indirdim. SM-J700F ve TUR ROM'u yazıp direk bildiğin cihazı derinlemesine sıfırladım ama hala UAE gözüküyor ve ağda kaydı yoktur diyor her iki IMEI aktif olsa bile. SMS alamıyorum Arama yapamıyorum ve kesinlikle veri çalışmıyor.

İşte cihazımındaki stock ROM : Google Drive: Sign-in

NOT : 2019'da telefonu ikinci el almıştım fakat üstündeki IMEI başka bir telefondan çakılma değil, tamamen kendi IMEI'si ve her iki IMEI'de aktif gözüküyor.

Geri
Yukarı