J7 Max Android sürümünü düşürmek telefonu hızlandırır mı?

XDaRKWaRRıoRX

Decapat
Yer
Türkiye
Android 8.1 Samsung J7 Max kullanıcısıyım. Neredeyse 5. senesini dolduracak. Cihazım artık yavaşladı ve akıcılığı gitti. Andoid sürümünü 7.0'a düşürürsem biraz daha akıcılık veya arayüz performansında artış olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Android 8.1 Samsung J7 Max kullanıcısıyım. Neredeyse 5. senesini dolduracak. Cihazım artık yavaşladı ve akıcılığı gitti. Andoid sürümünü 7.0'a düşürürsem biraz daha akıcılık veya arayüz performansında artış olur mu?
Evet. Yapabilirseniz 6 ya düşürün.

Belki. Root la falan uğraşmayın bence dengesini bozabilir. Tabletlerde sorun yok ancak telefonlarda root atmak sorun çıkarabiliyor.

Belki. Root la falan uğraşmayın bence dengesini bozabilir. Tabletlerde sorun yok ancak telefonlarda root atmak sorun çıkarabiliyor.
Alakası yok. Düzgün root atarsanız hiçbir sorun çıkarmazsınız. Tüm tablet telefon yani android çalıştıran cihazlara root atmak zarar vermez. Ama root ile yaptığın işlemlere dikkat etmen lazım.

Alakası yok. Düzgün root atarsanız hiçbir sorun çıkarmazsınız. Tüm tablet telefon yani Android çalıştıran cihazlara root atmak zarar vermez. Ama root ile yaptığın işlemlere dikkat etmen lazım.

Hocam alakası varmış işte .d . Bende tüm tablet telefonlar demedim zaten çıkarabiliyor dedim yapmadığım yaşamadığım şey degil.

Hocam alakası varmış işte. D Bende tüm tablet telefonlar demedim zaten çıkarabiliyor dedim yapmadığım yaşamadığım şey degil.
Hocam gidip Samsung A70 root unu J7 max e atarsanız tabi zorun çıkarır.

Hocam gidip Samsung A70 rootunu J7 Max'e atarsanız tabii zorun çıkarır.

Hocam ne alakası var sorun çıkabiliyor. Mesela ben bir telefona root attım ve kamera uygulamasına girildiğinde çöküyordu. Çözüm bulamadım ona öyle kaldı. Her rootlu sistem düzgün çalışacak diye bir şey yok ancak ben zaten her rootlu sistem sorun çıkarır da demiyorum hiç belli olmuyor açıkçası siz niye hiç sorun çıkmıyor diye çıkıştınız anlamadım. Hayır firmanın kendi sisteminde bile sorun çıkabiliyor bu kadar emin konuşmanız ilginç.

Hocam ne alakası var sorun çıkabiliyor. Mesela ben bir telefona root attım ve kamera uygulamasına girildiğinde çöküyordu. Çözüm bulamadım ona öyle kaldı. Her rootlu sistem düzgün çalışacak diye bir şey yok ancak ben zaten her rootlu sistem sorun çıkarır da demiyorum hiç belli olmuyor açıkçası siz niye hiç sorun çıkmıyor diye çıkıştınız anlamadım. Hayır firmanın kendi sisteminde bile sorun çıkabiliyor bu kadar emin konuşmanız ilginç.
Firma root kullanmanı istemiyordur.
Hocam root derken siz Custom ROM dan mı bahsediyorsunuz?

Geri
Yukarı