J7 Prime 2017 SM-G610F Android 8.1 sürümüne güncelleştirme yapamamak

Wolynx

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle.
Telefonumu yaklaşık 2 sene önce aldım ve sorunsuz bir şekilde kullanmaktaydım. Telefonumu ilk aldığım zaman Android 6.0 sürümü mevcuttu aradan belli zamanlar geçti ve yeni sürümler çıkmaya başladı. Telefona Android 7.0 sürümü mevcut olarak gelmişti fakat telefonumda bulunan Ayarlar > Yazılım Güncelleştirme kısmında bulunan ''Güncellemeleri otomatik indir'' seçeneği aktif olmasına rağmen ne bir bildirim ne de bir uyarı gelmekte. Aynı sekmede bulunan ''Güncellemeleri manuel indir'' seçeneğine tıkladığım zaman ise ''En yeni güncellemeler zaten yüklendi'' demekte. Lakin telefonumun ne sürümünde yükselme ne de bir değişiklik olmamakta. Samsung'a ait bir siteden Türkiye sürümü içeren Android 7.0 sürümünü indirip gerekli programlar aracılığı ile kurduk. Yaklaşık olarak 2 veya 3 ay önce yine aynı yöntemler ile Android 8.1 sürümüne güncelleme yaptım ama bazı uygulamalar ülkemizde mevcut olmadığından çoğu dosya açılmamaktaydı bende geri Android 7.0 sürümüne geri dönüş yapmaya karar verdim. Belli başlı programları açmam için android sürümümün 7.0 dan yüksek olması lazım ama aynı yöntemleri deniyorum maalesef 8.1 sürümüne erişememekteyim. Kardeşim de aynı telefonu kullanmakta aynı zamanda sürümlerimizi yükselttik yani 8.1 olabiliyor telefonlarımız ama benimkisi artık olmuyor. Ne yapmam gerek acaba ? çoğu yöntemi denedim hard reset gibi çoğu işlemi yaptım fabrika ayarlarına defalarca döndürdüm ama nafile.

Ek olarak telefon ayarları kısmında ''Geliştirici seçenekleri'' gibi özellikleri açarak telefonu Odin programına uygun hale getiriyorum ama FAIL hatası veriyor telefon açılmıyor tekrardan format atmak zorunda kalıyorum ama bunlar kardeşimin telefonunda olmamışıtı.

Son düzenleme:
İlk önce şunu söyleyeceğim biz de abimle beraber J7 Prime kullanıyorduk. Abiminki kırıldı benimki de kasmaya başlayınca değiştirdik neyse konu bu değil dostum telefonun işlemcisi o kadar iyi değil sen ona Android 8 kurduğunda bayağı kasabilir. Ama eğer kasmasını göze alıp kuracağım diyorsan kendin değil internetten araştırmanı öneririm. Ama dediğim gibi oyun falan oynuyorsan oynanamaz hale gelebilir.

İyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı