J7 Prime Android 8.1.0 TWRP açılmıyor

Me_vs_world

Hectopat
Bu konularda çok bilgisizim, ilk defa girişiyorum onu belirteyim öncelikle. Root'layacaktım önce. Fakat TWRP ekranı yerine ekteki ekran açılıyordu. Bunu yaşayan birine stock ROM önerilmişti. Ben de yaptım. Oldu da. Fakat yine deniyorum TWRP'yi açmayı. Yine aynı ekranla karşılaşıyorum. Nasıl çözebilirim, yardımcı olur musunuz?

1-1F21G3060Ua.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Stok ROM'u kurarsanız cihazın varsayılan recovery ekranı gelir, bu normal. Sizin TWRP'yi ayrı olarak kurmanız ve sonrasında root işlemlerini yapmanız gerekiyor.

Bu video yardımcı olabilir:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

NOT: Cihazın sürüm numarasıyla video rehberdeki cihaz sürüm numarası eşleşiyor mu, öncelikle onu kontrol edin
Örneğin: SM610F gibi.

Öncelikle telefonu Download Mod'a alıp cihazınıza uygun TWRP'yi yazmanız gerek. TWRP cihaz ile beraber gelmiyor.
Yazmak derken neyi kastettiniz bilmiyorum ama download moda alıp uygun twrpyi odinle aktardım zaten. Stock rom'u hallettikten sonra geliştirici ayarları kısmından oem kilidini usb ayıklamayı da aktive ettim. Buna rağmen hala o ekran açılıyor twrp yerine.
Stok ROM'u kurarsanız cihazın varsayılan recovery ekranı gelir, bu normal. Sizin TWRP'yi ayrı olarak kurmanız ve sonrasında root işlemlerini yapmanız gerekiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

NOT: Cihazın sürüm numarasıyla video rehberdeki cihaz sürüm numarası eşleşiyor mu, öncelikle onu kontrol edin
Stock romdan sonra da kurdum elbet twrpyi, geliştirici ayarlarını da yaptım tekrardan. Fakat ona rağmen aynı şey olmaya devam ediyor. Videoya da bakayım yine de.

Yazmak derken neyi kastettiniz bilmiyorum ama download moda alıp uygun twrpyi odinle aktardım zaten. Stock rom'u hallettikten sonra geliştirici ayarları kısmından oem kilidini usb ayıklamayı da aktive ettim. Buna rağmen hala o ekran açılıyor twrp yerine.

Stock romdan sonra da kurdum elbet twrpyi, geliştirici ayarlarını da yaptım tekrardan. Fakat ona rağmen aynı şey olmaya devam ediyor. Videoya da bakayım yine de.
Stock Frimware yazdıysanız Stock Recovery tekrar gelir. Önceden yaptığınız işlemi tekrarlayacaksınız.

Videodaki klasörlerin içindeki auto_install.bat sıkıştırılmış dosyadan çıkarılamıyor bir türlü...

Hocam ne kadar işinize yarar bilmiyorum sonuçta iki sene önce açmışsınız konuyu.
Ama ben yine de yardımcı olayım.
Aynı sorunu ben de yaşıyorum.
Her ne kadar Odin programı TWRP'yi kurdu olarak gösterse de kurulmuyor ve fotoğraftaki ekran geliyor.
Çözümü ise çok basit.
Odin programını açtıktan sonra options kısmından Auto reboot seçeneğinin tikini kaldırın.
Ondan sonra tekrar kurun.
Bu seçeneği kaldırdığımız için kurulum işlemi sonrasında telefon yeniden başlamayacaktır.
Telefonu kendimiz yeniden başlatıp direkt recovery moduna alacağız ve TWRP'nin cihazda kalmasını sağlayacağız.
Kurulum tamamlanınca ses kısma ve Power tuşuna 8 sn basın.
Ekran kararınca ise recovery açma kombinasyonunu (ses açma + Power tuşu + Home tuşu+) yapın.
TWRP gelecektir.
Ayrıca TWRP kurulduktan sonra hiçbir işlem yapamıyoruz stock ROM yüzünden kaynaklanan bir hatadan dolayı.
Çözümü ise ilk önce wipe kısmına basıp format data yapmak.
Yani cihaza format atmak.
Sonrasında isterseniz ROM / root atabilirsiniz.

Geri
Yukarı