J7 Prime için Custom ROM önerisi

Ömer Emrh

Decapat
Daha fazla  
J7 Prime için Custom ROM önerisi yapar mısınız?
Sm G610F.
Bu telefon için bu ROM uygun mudur?
Veya sizin önerileriniz var mıdır?
Tam olarak bilmiyorum yedek nasıl alabilirim bir de.

Bu benim YouTube hesabım.
Burada 2 tane ROM var biri Android 10 ama sorunlu.
Biri Android 7 sorunsuz ama rootlu.
İstersen sorunsuz Android 10 da var ama onun videosunu çekmedim (not: Sadece J7 Prime de cam2API sorunu var diğer uyumlu modellerde yokmuş. cam2API, GCAM ve bazı uygulamalarda [örn: instagram] kamera çalışmıyor ama kendi kamerası çalışıyor) JynxOS v3.0 ROM'u.
YouTube'da paylaşan bazı kanallar var.

Bu benim YouTube hesabım.
Burada 2 tane ROM var biri Android 10 ama sorunlu.
Biri Android 7 sorunsuz ama rootlu.
İstersen sorunsuz Android 10 da var ama onun videosunu çekmedim (not: Sadece J7 Prime de cam2API sorunu var diğer uyumlu modellerde yokmuş. cam2API, GCAM ve bazı uygulamalarda [örn: instagram] kamera çalışmıyor ama kendi kamerası çalışıyor) JynxOS v3.0 ROM'u.
YouTube'da paylaşan bazı kanallar var.
merhabalar kanalındaki sanatı beğendim :) bir sorum var . stock rom çok yavaş ve ağır gelmeye başkadı custom rom atmaya bakıyordum ama daha rom seçemedim ne önerirsin ?

Merhaba kanalındaki sanatı beğendim :) bir sorum var. Stock ROM çok yavaş ve ağır gelmeye başkadı Custom ROM atmaya bakıyordum ama daha ROM seçemedim ne önerirsin?

Öncelikle AOSP ve MIUI ROM önermem telefonun şarjını sömürüyor.
Kendi kendini resetliyor (bazı romlar)
Samsung ROM'ları kullan derim.
Kullandığım her ROM'un videosunu atmadım.
Şunu diyebilirimki Android 7 ila 10 arasında herhangi Samsung ROM'unu kurabilirsin (Android 11 var ama çok sorunlu atmak yerine Android 11 cihaz al daha iyi) (Samsung ROM'larında olan sorun cam2API yani bazı uygulamalarda kamera kullanılmıyor)
Stock ROM gibi sorunsuz ROM arıyorsan.
Black bird V5 (Android 9)
Blackpanther v1.5 (S9 ROM'u olması lazım)(Android 8.1)
Refined Note 8 (Note 8 romu) (Android 7.1.1)
Android 10 diyorsan onda genelde sorun oluyor ama en sorunsuz Android 10 jynxos v2.0 (son attığım video) tek sorunu cam2API.

Öncelikle AOSP ve MIUI ROM önermem telefonun şarjını sömürüyor.
Kendi kendini resetliyor (bazı romlar)
Samsung ROM'ları kullan derim.
Kullandığım her ROM'un videosunu atmadım.
Şunu diyebilirimki Android 7 ila 10 arasında herhangi Samsung ROM'unu kurabilirsin (Android 11 var ama çok sorunlu atmak yerine Android 11 cihaz al daha iyi) (Samsung ROM'larında olan sorun cam2API yani bazı uygulamalarda kamera kullanılmıyor)
Stock ROM gibi sorunsuz ROM arıyorsan.
Black bird V5 (Android 9)
Blackpanther v1.5 (S9 ROM'u olması lazım)(Android 8.1)
Refined Note 8 (Note 8 romu) (Android 7.1.1)
Android 10 diyorsan onda genelde sorun oluyor ama en sorunsuz Android 10 jynxos v2.0 (son attığım video) tek sorunu cam2API.
açıkcası istediğim gereksiz sistem uygulamalarından kurtulmak- rootlu kullanmak biraz da alandan tasarruf etmek

Gördüğüm en stabil ROM.
The real romlarda genelde geliştirici seçeneklerine girilmiyor
Ondan önermedim
Son videomda aroma installer olduğu için sistem uygulamalarını sen seçiyorsun
Hemde root kurarsın system app remover uyhulamasıyla istemediğin sistem uygulamasını silersin

The real ROM'larda genelde geliştirici seçeneklerine girilmiyor.
Ondan önermedim.
Son videomda aroma installer olduğu için sistem uygulamalarını sen seçiyorsun.
Hemde root kurarsın System App remover uyhulamasıyla istemediğin sistem uygulamasını silersin.

Bu ROM'da geliştirici seçeneklerine girilebildiğini belirteyim.

Gördüğüm en stabil ROM.
@Hououin Kyouma
bunu yükledim çok kişileştirme yok am yinede fena değil, başta google playden bir şeyler yüklerken 403-103 hataları vs aldım google playi günceleyince sıkıntı çıkmadı.
face id bile çalışıyor ona şaşırdım.
parmak izi okuyucu daha iyi çalışmaya başladı.
wifi sorunu vardı cihazda youtube da 480 izlerken bile kopmalar olabiliyordu şimdi 1080 de 2x izleyebiliyorum ilginç bir şekilde.
bir kaç güzel mod var parlaklığı daha arttır yada geceleri göz modunu açma gibi ekstra şeyler de geldi şimdiye kadar tek sorunum password maneger uygularımı yükleyemedim. şifreyi girince direkt masaüstüne atıyor mobil veriye geçtim olmadı. lasspass'ı yükledim yine aynı yada bitwarden da.
banka uygulamısını denedim enparaya sorun şekilde girdim. ama @dArKaLoNe00568964 arkadaşın dediği gibi geliştici seçeneklerini açamadım çokta uğraşmadım araştırmadım da ama klasik yöntem ile geliştirici seçeneceğinin açılmadığını gördüm. dev tools adı altında geliştirici seçeneklerini editleye biliyorum ama büyük ihtimalle oradan on/off vs yaparım bazı özellikleri şuan işim olmadığı için bakmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı