J7 Prime ROM atma

GGHOST

Hectopat
Abiler selam. Bu aralar telefona ROM nasıl atabilirim diye videolar yazilar okuyorum. Anladigim seyleri paylasmak istiyorum ve bazi sorularim var. Eksik olan bir tarafim var ise duzeltmenizi rica ediyorum.
Ilk olarak stock ROM telefonlarin fabrikadan ilk ciktigi yazilim, Custom ROM ise gelistiriciler tarafindan biraz daha hafif ama daha az guvenlikli olan ROM'lardir . Stock ROM atmak icin sadece Odin'i kullanabiliriz ama sanirim Custom ROM icin ise TWRP yuklememiz gerek.
Ben kendi telefonumdan ornek vermek istiyorum. Telefonum J7 Prime. Ayarlardan modeline baktigimda SM-G610F/DS olarak cikiyor. Ama SamMobile de ya da Samfirm toolunda DS olarak arattigimda bir şey bulamiyor. Her neyse G610F olarak arattigimda ise sadece 8.1 versiyonu cikiyor.
Sorularim ise sunlar:
1) 6.1 versiyonunu nasıl bulurum?
2) 8.1'den yuksek bir surume hangi dosya ile yukseltebilirim? Cunku YouTube'da 10'a yukselten de var.
3) Aklima bir şey takiliyor SamMobile stock ROM icin dosyalar var yani orijinal yazilim. Ama telefon onceden 6 surumu vardi neden 6 surumunu vermiyor?
4)*#1234# yapinca cikan hangi koda gore arama yapmam lazim? AP ve CSC koduna gore bir şey cikmadi CP koduna gore de 2 tane var biri Endonezya digeri bilinmiyor yaziyor.
Son olarak Samsung telefonlar disinda yani Huawei, LG, Xiaomi, HTC gibi Android telefonlarda da Odin ile birlikte samsun telefonlarda gibi mi ROM yukleniyor yoksa modelden modele gore degisiklik mi oluyor?
Umarim duzgun sorunumu aciklayabilmisimdir. Biraz karmasik anlatmis olabilirim. Affiniza siginiyorum. Cevap ve yardimlariniz icin simdiden teşekkürler.

6.1 versiyonunu nasıl bulurum?

8.1'den yuksek bir surume hangi dosya ile yukseltebilirim?

Custom ROM ile yukseltme yapabilirsin, diger turlu yapamazsiniz.

Aklima bir şey takiliyor SamMobile stock ROM icin dosyalar var yani orijinal yazilim. Ama telefon onceden 6 surumu vardi neden 6 surumunu vermiyor?

Hayir, veriyor.
Ulkeyi secmen lazim.

4)*#1234# yapinca cikan hangi koda gore arama yapmam lazim? AP ve CSC koduna gore bir şey cikmadi CP koduna gore de 2 tane var biri Endonezya digeri bilinmiyor yaziyor.

Orasi gereksiz gibi bir şey. Onemli olan cihaz hakkinda yazan kisimdir.
DS yazan kismin aciklamasi ise DualSIM'dir.

Son olarak Samsung telefonlar disinda yani Huawei, LG, Xiaomi, HTC gibi Android telefonlarda da Odin ile birlikte Samsung telefonlarda gibi mi ROM yukleniyor yoksa modelden modele gore degisiklik mi oluyor?
Odin sadece Samsung cihazlara ozeldir.

Hayir, veriyor.
Ulkeyi secmen lazim.

Orasi gereksiz gibi bir şey. Onemli olan cihaz hakkinda yazan kisimdir.
DS yazan kismin aciklamasi ise dualsım'dir.

Odin sadece Samsung cihazlara ozeldir.

Bu telefon yurt disi cihaz. IMEI gider sanirim. Ve ulkeyi farkli secsem sorun olmaz degilmi.

Orasi gereksiz gibi bir şey.

Anladim uygun model olmasi daha onemli o zaman.

Peki ya ayrıyeten Custom ROM'u hangi siteden indirmemi onerirsiniz. Ve tabii ki uygun TWRP'yi nasıl bulabilirim?

Bu telefon yurt disi cihaz. IMEI gider sanirim.

Evet, gider.

Anladim uygun model olmasi daha onemli o zaman.

Evet, oyle.

Peki ya ayrıyeten Custom ROM'u hangi siteden indirmemi onerirsiniz?

ROM icin bir şey demem dogru olmaz. Oneri olarak bunu tavsiye ederim:
@Kernelginar bunu kullaniyordu sanirim, ve memnundu.
Ve tabii ki uygun TWRP'yi nasıl bulabilirim?

Ek olarak EFS yedegi alirsaniz gitmeme olasiligi var.

Son düzenleme:
Evet, gider.

Evet, oyle.

ROM icin bir şey demem dogru olmaz. Oneri olarak bunu tavsiye ederim:
@Kernelginar bunu kullaniyordu sanirim, ve memnundu.

Tamamdir teşekkür ederim ama IMEI gidecegini bilmiyordum o yüzden kendi telefonuma yapamicagim😔ama denemeden bir şey ogrenemem yarin s3mini telefonuma bir şeyler yapmayi deneyeceğim.

Ek olarak efs yedegi alirsaniz gitmeme olasiligi var.

Hmm yarin arastiracagim o zaman.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı