Samsung J7 Prime ROM Atma Rehberi

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Telefon işlerinden çok anladığımdan değil ancak komşunun telefonu fabrika ayarlarına döndürüldüğü halde uygulama kapatma problemi yaşattığı için bana getirmişti. Zaten nerede bir dertli var beni bulur :) Resimler çok net olmamakla birlikte bir faydam dokunur ümidi ile açıyorum bu konuyu. Net bir şekilde anlatacağım aşamaları.

1. Ayarlar > Genel Ayarlar > Geliştirici Modu kısmından Hata Ayıklama ve OEM ayarını açıyoruz. Zaten otomatik olarak açık gelmesi gerekiyor, yalnızca kontrol etmemiz yeterli.
  2. Telefonumuz ile bilgisayar arasındaki USB bağlantısını kurup aktarım moduna alıyoruz.
  3. Daha sonra güç tuşuna basılı tutarak telefonu kapatıyoruz. Rehber listenizi ve kişisel verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.
  4. Bilgisayarımıza ODİN yazılımını kuruyoruz indiriyoruz ve uygulama dosyasını çalıştırıyoruz; Odin v3.12.10.rar

Telefonumuzun "Ses Kısma" + "Güç" + "Ana Ekran" tuşuna aynı anda basılı tutuyoruz. Taa ki mavi bir ekran gelene kadar. Bu ekran karşınıza çıktıktan sonra "Ses Açma" tuşuna 1 defa basıyoruz. Aşağıdaki mavi ekran gelecektir.​
1.jpg
394838

Bu aşamada ODİN ekranında "Added" şeklinde komut satırı işlendiğini zaten fark edeceksiniz.
Daha sonra sırasıyla AP - BL - CP - CSC - USER dosyalarını programa tanıtıyoruz. Butonun üzerine tıklayıp hedef belirtiyoruz. AP dosyasının tanımlanması ufak bir zaman alabilir, bu süre zarfında sakince bekleyiniz.

Son aşamada ise "Start" tuşuna basıp Downloading ekranının tamamlanması ve telefonun yeniden açılmasını bekliyoruz.
Eğer ki bar dolmadan, direkt olarak restart atarsa ve ODİN ekranında da bunu belirtirse; dosyalarda bir sıkıntı var demektir.
Bu sayfadan ROM dosyalarına ulaşabilirsiniz; Firmware Downloads - All Official Android & Samsung Firmware Updates

Odin.jpg

Sağdaki mavi ekrandan sonra kurulum tamamlanıp restart işlemi gerçekleşecektir. Devamı zaten bildiğiniz gibi.

394840
394841

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı