Jabra 85H almaya değer mi?

deGGa

Kilopat
Günümün minimum 6 saatini kulaklık ile geçiriyorum. Müzik olsun podcast olsun video veya film olsun her türlü şeyde kullanıyorum. Şu an kullandığım Haylou GT-1 Pro modeli bir TWS kulaklık. Aslında kulaklığın memnun olmadığım bir tarafı yok fiyatına göre gayet iyi. Fakat o müzik hissiyatını alamıyorum dinlerken veya film izlerken de o sesler tatmin etmemeye başladı. Araştırdım bayağı bir ve bu kulaklığa denk geldim. 1600 TL'ye değer mi? Öğrenciyim ve biriktirdiğim para ile alıyorum çok karasız kaldım açıkçası.

Almana gerek yok o fiyata zaten 400 TL bandının üstünde çok kalite farkı olmaz gibime geliyor.

Yine mi sen? "gibime geliyor" ile olmuyor o iş.

Günümün minimum 6 saatini kulaklık ile geçiriyorum. Müzik olsun podcast olsun video veya film olsun her türlü şeyde kullanıyorum. Şu an kullandığım Haylou GT-1 Pro modeli bir TWS kulaklık. Aslında kulaklığın memnun olmadığım bir tarafı yok fiyatına göre gayet iyi. Fakat o müzik hissiyatını alamıyorum dinlerken veya film izlerken de o sesler tatmin etmemeye başladı. Araştırdım bayağı bir ve bu kulaklığa denk geldim. 1600 TL'ye değer mi? Öğrenciyim ve biriktirdiğim para ile alıyorum çok karasız kaldım açıkçası.

Değer. Alternatif olarak Anker Q30 veya Q35 alabilirsiniz.

1600 TL ile alınan kulaklık ne kadar fark ediyor olabilir bu sektörün bir skalası yok mu?

Bilmediğin konulara yazmasan? Ben bile korkarak bir açığım var mıdır diye yazıyorum. Sen burada 0 bilgi ile "skala, diye düşünüyorum, sektör" gibi saçma sözcükler kullanıyorsun.
Birçok ek işlevi ile Sony ve Anker'in bu fiyat bandındaki kulaklıklarından ayrılıyor bence. Ondan dolayı sanki Jabra daha iyi bunlara göre.

Madem biliyorsunuz neden konu açtınız? :D

Ben önerimi sunayım Q35 kullanmış biri olarak ses kalitesi oldukça iyi diyebilirim fiyatına göre. Jabra 85H'de gayet iyi bir model. Fakat 85H Anker Q35 kadar kesinlikle kalitesi yok.

Bende de aynı sorun KZ Zsn Pro kulaklığı için var. Belli bir süredir bu kulaklığı kullanıyorum, tamam kalitesiz bir kulaklık değil kesinlikle fakat istediğim hissiyatı alamıyorum dinlediğim müziklerden. Nasıl tanımlanır bilmiyorum ama biraz kasıntı geliyor verdiği kalite hissi. Bu kulaklık yerine başka ne kullanabilirim bilmiyorum aslında başlık açacaktım bunun için ama denk geldi buraya yazmak istedim.

Bende de aynı sorun KZ ZSN Pro kulaklığı için var. Belli bir süredir bu kulaklığı kullanıyorum, tamam kalitesiz bir kulaklık değil kesinlikle fakat istediğim hissiyatı alamıyorum dinlediğim müziklerden. Nasıl tanımlanır bilmiyorum ama biraz kasıntı geliyor verdiği kalite hissi. Bu kulaklık yerine başka ne kullanabilirim bilmiyorum aslında başlık açacaktım bunun için ama denk geldi buraya yazmak istedim.

Aynen ses kalitesi iyi çıkabiliyor. 85H bana kalırsa şans kulaklığıdır. Yerine arkası daha sağlam markalara gitmek tavsiyemdir(Anker, Sennheiser vb.).

Aynen ses kalitesi iyi çıkabiliyor. 85H bana kalırsa şans kulaklığıdır. Yerine arkası daha sağlam markalara gitmek tavsiyemdir(Anker, Sennheiser vb.).
KZ ZSN Pro hakkında ne düşünürsünüz hocam? Kendisi iyi bir kulaklık mıdır, zamanında tavsiye eden arkadaşlarım olmuştu ama ben bu kulaklığa pek ısınamadım. Kullanışlılığı da kötü bana kalırsa, kabloları sürekli dolanıp duruyor. Uzaktan bakınca kalitesiz imajı hakim.

KZ ZSN Pro hakkında ne düşünürsünüz hocam? Kendisi iyi bir kulaklık mıdır, zamanında tavsiye eden arkadaşlarım olmuştu ama ben bu kulaklığa pek ısınamadım. Kullanışlılığı da kötü bana kalırsa, kabloları sürekli dolanıp duruyor. Uzaktan bakınca kalitesiz imajı hakim.

O kulaklık hakkında bilgi sahibi değilim maalesef ki. KZ bana göre kaliteli olmaya çalışıp olamayan markalardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı