Jabra Elite 5 vs Galaxy Buds 2

Hocam bu site Xiaomi Redmi Buds 4 Pro'yu Galaxy Buds 2 Pro ile aynı puanı vermiş ve liberty 3 Pro'dan daha yüksek puan vermiş eğer o kadar iyiyse şu an 1 sn ye durmam alırım Xiaomi kulaklığı da hiç sanmıyorum.

Buds 2 yerine Buds FE bakabilirsiniz aslında. Daha güncel, daha performanslı ve daha ucuz bir model. İleride Samsung telefon alacaksanız Samsung kulaklık bakın.
Mid tiz olarak Jabra 5 bass eksikliğinden öne çıkacaktır ancak bass-mid-tiz dengesi açısından Buds 2 yerine Buds FE alınabilir.

Şahsen mid tiz önemliyken bass hissedemeyince anlamı kalmadığından dolayı Buds FE şahsi tercihim olur.

Fiyat avantajı, daha estetik bir kutuya sahip olması ve kılıf çeşitliliğinin olması açıkçası gözümde daha da ön plana çıkartıyorç.
Buds FE, Buds 2'den bir tık daha iyi. Eğer bakacaksanız ona bakabilirsiniz.

Cevaplarınız için teşekkürler. Buds FE 'yi araştırdım, ancak 360 derece ses özelliği, uygulamasının daha iyi olması, fonksiyon atanabilen doubletap özelliği gibi sebeplerle buds2'yi daha uygun buldum. Ayrıca ses kalitesi olarak da internette genellikle Buds2'yi övmüşler, driverlerinin neredeyse iki kat büyük olması da bunu kısmen doğruluyor. Tasarım olarak FE daha iyi duruyor, bir de daha güncel. Bunlar dışında neden FE almalıyım?

Cevaplarınız için teşekkürler. Buds FE 'yi araştırdım, ancak 360 derece ses özelliği, uygulamasının daha iyi olması, fonksiyon atanabilen doubletap özelliği gibi sebeplerle buds2'yi daha uygun buldum. Ayrıca ses kalitesi olarak da internette genellikle Buds2'yi övmüşler, driverlerinin neredeyse iki kat büyük olması da bunu doğruluyor. Tasarım olarak FE daha iyi duruyor, bir de daha güncel. Bunlar dışında neden FE almalıyım?
Uygulama aynı, doubletap FE'de de var. Buds FE modelinde ANC daha iyi, basslar, mid ve tizler daha iyi. Ergonomi daha iyi, daha güncel.

Cevaplarınız için teşekkürler. Buds FE'yi araştırdım, ancak 360 derece ses özelliği, uygulamasının daha iyi olması, fonksiyon atanabilen doubletap özelliği gibi sebeplerle Buds 2'yi daha uygun buldum. Ayrıca ses kalitesi olarak da internette genellikle Buds 2'yi övmüşler, driverlerinin neredeyse iki kat büyük olması da bunu kısmen doğruluyor. Tasarım olarak FE daha iyi duruyor, bir de daha güncel. Bunlar dışında neden FE almalıyım?

360 Audio çok bir anlam ifade etmiyor benim için.

Ses kalitesi bakarsak daha iyi basslar ve daha dengeli mid ve tizler karşımıza çıkıyor.

ANC olarak denilene göre daha başarılı ve 1 saat fazla kullanım süresi sunuyor Buds 2'ye göre.

Ancak tasarımsal olarak ve 360 Audio açısından evet Buds 2 daha mantıklı. Gerekli mi tartışılır.

Uygulama aynı, doubletap FE'de de var. Buds FE modelinde ANC daha iyi, basslar, mid ve tizler daha iyi. Ergonomi daha iyi, daha güncel.
Normal doubletap dışında bir de kulaklığın köşesine dokununca çalışan ekstra bir fonksiyon atanabiliyormuş Buds2'de ondan bahsetmiştim, 'Doubletap earbud edge' deniyor. 10:52'de bahsediyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok büyük bir özellik değil ancak belki lazım olur. 360 audio için de aynı şekilde düşünüyorum.

Bir de FE'de tek hoparlör, Buds2'de çift hoparlör var, FE'de hearthrough yok demişti Mediamarkt çalışanı, ne kadar doğru, ne demeye çalıştı bilmiyorum. Galiba böyle bir fark yok ama.

Normal doubletap dışında bir de kulaklığın köşesine dokununca çalışan ekstra bir fonksiyon atanabiliyormuş Buds2'de ondan bahsetmiştim, 'Doubletap earbud edge' deniyor. 10:52'de bahsediyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok büyük bir özellik değil ancak belki lazım olur. 360 audio için de aynı şekilde düşünüyorum.

Bir de FE'de tek hoparlör, Buds2'de çift hoparlör var, FE'de hearthrough yok demişti Mediamarkt çalışanı, ne kadar doğru, ne demeye çalıştı bilmiyorum. Galiba böyle bir fark yok ama.
Hearthrough var FE'de. Aradaki fiyat farkı da az değil iki ürün arasında.

Buds 2 yerine Buds FE bakabilirsiniz aslında. Daha güncel, daha performanslı ve daha ucuz bir model. İleride Samsung telefon alacaksanız Samsung kulaklık bakın.
Buds FE ses kalitesi açısından Buds 2'nin altında kalıyor. Kulaktıkta ne güncelliği Allah aşkına?

Buds FE aldım arkadaşlar. Bas konusunda iyi ancak tiz konusunda hayal kırıklığı. Tiz gitar soloları kaynayıp gidiyor notaları teker teker duyamıyorsunuz. Akustik şarkılar tamamen rezalet. Ekolayzer ile de kurtaramadım durumu. Rave-techno-house tarzları dinliyorsanız çok güzel ses veriyor.
Mikrofonu çok güzel, en gürültülü ortamlarda bile karşı tarafla sorunsuz konuştum. ANC ve ortam sesi özellikleri de doğru çalışıyor. Şarjı 4 saat civarı gidiyor, kutusuyla 2 kere daha tam şarj edebiliyorsunuz.
En sevdiğim özelliği ise kulaktan asla düşmemesi. Takla atsam düşmeyecek gibi yapışıyor.

Buds FE aldım arkadaşlar. Bas konusunda iyi ancak tiz konusunda hayal kırıklığı. Tiz gitar soloları kaynayıp gidiyor notaları teker teker duyamıyorsunuz. Akustik şarkılar tamamen rezalet. Ekolayzer ile de kurtaramadım durumu. Rave-techno-house tarzları dinliyorsanız çok güzel ses veriyor.
Mikrofonu çok güzel, en gürültülü ortamlarda bile karşı tarafla sorunsuz konuştum. ANC ve ortam sesi özellikleri de doğru çalışıyor. Şarjı 4 saat civarı gidiyor, kutusuyla 2 kere daha tam şarj edebiliyorsunuz.
En sevdiğim özelliği ise kulaktan asla düşmemesi. Takla atsam düşmeyecek gibi yapışıyor.
Buda FE bass modeli, Buds 2 tiz modeli zaten hocam, hayırlı olsun.

Geri
Yukarı