İnceleme Jabra Elite 5

Kulaklığı 1 aydır kesintisiz her gün ve neredeyse kesintisiz her saat kullanıyorum. Yoğun şekilde müzik dinleyen, internetten videolar izleyen ve geceleri asmr videoları veya yağış sesleri dinleyerek günü tamamlayan birisiyim. Ulaşımlarda genellikle yürür, toplu taşımayı haftada 2 3 kere kullanırım. Kısaca hangi koşullarda kulaklığı geri kullanım olarak rapor edeceğimi anlamışsınızdır. Kıyaslamalarımı ise Jabra Elite 3, Jabra 75T , Sony ( modelini unuttum boyuna takılan bir model ), JBL Wave, JBL BT500 ve apple kulaklık ile yapacağım. Şimdi geçelim kulaklığın artı ve eksilerine;

Öncelikle artıları;
1- Kulaklık ve kutusu günümüz teknolojilerini içinde barındırıyor, kablolu hızlı şarj ve kablosuz şarjı destekliyor.

2- Ses kalitesi temiz ve net. Ama bir 75T ve BT500 değil.

3- Görüşmelerde ve sesli mesajlarda mikrofonu çok temiz ve net, sesli ortamlarda dahi anlaşılır ama çok rüzgar alan yerlerde karşı taraf söylediklerinizi anlamakta zorlanıyor. Bu biraz sizden kaynaklı olabilir çünkü kulaklığı takınca kendi sesinizi daha yüksek suyduğunuzdan dolayı sessiz konuşabilirsiniz, ben öyle yapıyormuşum bazen yanındakiler bile ne dediğimi anlamıyorlar.

4- ANC fena değil şuana kadar kullandığım kulaklıklar içersinde en iyisi.

5- Hear özelliği sayesinde dış sesleri net bir şekilde kulaklığı çıkarmadan duyabilme imkanı sunuyor yine de hiç kulaklık yokmuş kadar temiz bir duyuş değil, basamaklara ayırırsak duyuş özelliğini 5/1 oranında düşürüyor.

6- Sol kulaklığı 2, kutusunu ise 1 kez ahşap sert zemine boy seviyesinde düşürmeme rağmen arızalanma gibi bir durumla karşılaşmadım.

7- Apple telefon denemedim ama Google Asistan ile çok iyi kontrol sağlanabiliyor.

8- Kulaktan düşme veya gevşeme yapmıyor, ama her kulak bir olmadığı için sizde durum değişebilir.

9- Kulağımda basınç hiç hissetmedim, Jabra Elite 3 de hissediyordum mesela veya JBL Wave'de de hissettiğim oldu.

Suya daldırmadım o yüzden su ve toz dayanıklılığı konusunda bilgi veremeyeceğim.

Geçelim eksilerine;

1- Ses seviyesi bir Jabra 75T ve JBL BT500 kadar yüksek be temiz değil. İyiden kötüye sıralarsak 75T=BT500> Elite 5

2- Bluetoothlu ortamlardan geçerken kulaklık parazitleniyor ve müzik kesilebiliyor, uzaklaşınca düzeliyor. Arka cebimdeykem bile bazen bağlantı sorunu yaşayabiliyorum. ( Telefonun Mi 10T )

3- Sesli ortamlarda asistan dediğinizi anlamayabiliyor, bağırarak sorunu çözebilirsiniz.

4- Kutusunun kılıf seçeneği çok yok.

5- Ben 1723 TL ye aldım şuan fiyatı yüksek, ten rengi modeli daha da yüksek bence o fiyatlara alınmaz.
IMG_20230426_120401.jpgIMG_20230426_120347.jpgIMG_20230426_120316.jpgIMG_20230426_120253.jpg

Son düzenleme:
Kulaklığı 1 aydır kesintisiz her gün ve neredeyse kesintisiz her saat kullanıyorum. Yoğun şekilde müzik dinleyen, internetten videolar izleyen ve geceleri ASMR videoları veya yağış sesleri dinleyerek günü tamamlayan birisiyim. Ulaşımlarda genellikle yürür, toplu taşımayı haftada 2 3 kere kullanırım. Kısaca hangi koşullarda kulaklığı geri kullanım olarak rapor edeceğimi anlamışsınızdır. Kıyaslamalarımı ise Jabra Elite 3, Jabra 75t, Sony ( modelini unuttum boyuna takılan bir model ), JBL wave, JBL BT500 ve Apple kulaklık ile yapacağım. Şimdi geçelim kulaklığın artı ve eksilerine;

Öncelikle artıları;
1- kulaklık ve kutusu günümüz teknolojilerini içinde barındırıyor, kablolu hızlı şarj ve kablosuz şarjı destekliyor.

2- ses kalitesi temiz ve net. Ama bir 75t ve BT500 değil.

3- görüşmelerde ve sesli mesajlarda mikrofonu çok temiz ve net, sesli ortamlarda dahi anlaşılır ama çok rüzgar alan yerlerde karşı taraf söylediklerinizi anlamakta zorlanıyor. Bu biraz sizden kaynaklı olabilir çünkü kulaklığı takınca kendi sesinizi daha yüksek suyduğunuzdan dolayı sessiz konuşabilirsiniz, ben öyle yapıyormuşum bazen yanındakiler bile ne dediğimi anlamıyorlar.

4- ANC fena değil şu ana kadar kullandığım kulaklıklar içerisinde en iyisi.

5- hear özelliği sayesinde dış sesleri net bir şekilde kulaklığı çıkarmadan duyabilme imkanı sunuyor yine de hiç kulaklık yokmuş kadar temiz bir duyuş değil, basamaklara ayırırsak duyuş özelliğini 5/1 oranında düşürüyor.

6- sol kulaklığı 2, kutusunu ise 1 kez ahşap sert zemine boy seviyesinde düşürmeme rağmen arızalanma gibi bir durumla karşılaşmadım.

7- Apple telefon denemedim ama Google asistan ile çok iyi kontrol sağlanabiliyor.

8- kulaktan düşme veya gevşeme yapmıyor, ama her kulak bir olmadığı için sizde durum değişebilir.

9- kulağımda basınç hiç hissetmedim, Jabra Elite 3 de hissediyordum mesela veya JBL Wave'de de hissettiğim oldu.

Suya daldırmadım o yüzden su ve toz dayanıklılığı konusunda bilgi veremeyeceğim.

Geçelim eksilerine;

1- ses seviyesi bir Jabra 75t ve JBL BT500 kadar yüksek be temiz değil. İyiden kötüye sıralarsak 75t = BT500> Elite 5

2- Bluetooth'lu ortamlardan geçerken kulaklık parazitleniyor ve müzik kesilebiliyor, uzaklaşınca düzeliyor. Arka cebimdeykem bile bazen bağlantı sorunu yaşayabiliyorum. ( telefonun mi 10t )

3- sesli ortamlarda asistan dediğinizi anlamayabiliyor, bağırarak sorunu çözebilirsiniz.

4- kutusunun kılıf seçeneği çok yok.

5- ben 1723 TL'ye aldım şu an fiyatı yüksek,ten rengi modeli daha da yüksek bence o fiyatlara alınmaz.
Eki Görüntüle 1755281Eki Görüntüle 1755282Eki Görüntüle 1755283Eki Görüntüle 1755284

Hocam az önce sipariş geçtim ama aklıma takıldı ürenden memnun musun ona göre iade etme şansım devam ediyor.

Kulaklığı 1 aydır kesintisiz her gün ve neredeyse kesintisiz her saat kullanıyorum. Yoğun şekilde müzik dinleyen, internetten videolar izleyen ve geceleri asmr videoları veya yağış sesleri dinleyerek günü tamamlayan birisiyim. Ulaşımlarda genellikle yürür, toplu taşımayı haftada 2 3 kere kullanırım. Kısaca hangi koşullarda kulaklığı geri kullanım olarak rapor edeceğimi anlamışsınızdır. Kıyaslamalarımı ise Jabra Elite 3, Jabra 75T , Sony ( modelini unuttum boyuna takılan bir model ), JBL Wave, JBL BT500 ve apple kulaklık ile yapacağım. Şimdi geçelim kulaklığın artı ve eksilerine;

Öncelikle artıları;
1- Kulaklık ve kutusu günümüz teknolojilerini içinde barındırıyor, kablolu hızlı şarj ve kablosuz şarjı destekliyor.

2- Ses kalitesi temiz ve net. Ama bir 75T ve BT500 değil.

3- Görüşmelerde ve sesli mesajlarda mikrofonu çok temiz ve net, sesli ortamlarda dahi anlaşılır ama çok rüzgar alan yerlerde karşı taraf söylediklerinizi anlamakta zorlanıyor. Bu biraz sizden kaynaklı olabilir çünkü kulaklığı takınca kendi sesinizi daha yüksek suyduğunuzdan dolayı sessiz konuşabilirsiniz, ben öyle yapıyormuşum bazen yanındakiler bile ne dediğimi anlamıyorlar.

4- ANC fena değil şuana kadar kullandığım kulaklıklar içersinde en iyisi.

5- Hear özelliği sayesinde dış sesleri net bir şekilde kulaklığı çıkarmadan duyabilme imkanı sunuyor yine de hiç kulaklık yokmuş kadar temiz bir duyuş değil, basamaklara ayırırsak duyuş özelliğini 5/1 oranında düşürüyor.

6- Sol kulaklığı 2, kutusunu ise 1 kez ahşap sert zemine boy seviyesinde düşürmeme rağmen arızalanma gibi bir durumla karşılaşmadım.

7- Apple telefon denemedim ama Google Asistan ile çok iyi kontrol sağlanabiliyor.

8- Kulaktan düşme veya gevşeme yapmıyor, ama her kulak bir olmadığı için sizde durum değişebilir.

9- Kulağımda basınç hiç hissetmedim, Jabra Elite 3 de hissediyordum mesela veya JBL Wave'de de hissettiğim oldu.

Geçelim eksilerine;

1- Ses seviyesi bir Jabra 75T ve JBL BT500 kadar yüksek be temiz değil. İyiden kötüye sıralarsak 75T=BT500> Elite 5

2- Bluetoothlu ortamlardan geçerken kulaklık parazitleniyor ve müzik kesilebiliyor, uzaklaşınca düzeliyor. Arka cebimdeykem bile bazen bağlantı sorunu yaşayabiliyorum. ( Telefonun Mi 10T )

3- Sesli ortamlarda asistan dediğinizi anlamayabiliyor, bağırarak sorunu çözebilirsiniz.

4- Kutusunun kılıf seçeneği çok yok.

5- Ben 1723 TL ye aldım şuan fiyatı yüksek, ten rengi modeli daha da yüksek bence o fiyatlara alınmaz.
Eki Görüntüle 1755281Eki Görüntüle 1755282Eki Görüntüle 1755283Eki Görüntüle 1755284
merhaba bu ürünü aldım, 1 hafta kullandım memnun kaldım her anlamda fakat, sağ kulaklığın genel olarak bass, mid , tis olarak daha doygun ve kaliteli olduğunu farkettim. Sizde böyle bir durum var mı? sol tarafta özellikle tislerin birbirine karışması genel ses deneyimini bozuyor. aynı kulağa sırayla takarak anlaşılabilir.

merhaba bu ürünü aldım, 1 hafta kullandım memnun kaldım her anlamda fakat, sağ kulaklığın genel olarak bass, mid , tis olarak daha doygun ve kaliteli olduğunu farkettim. Sizde böyle bir durum var mı? sol tarafta özellikle tislerin birbirine karışması genel ses deneyimini bozuyor. aynı kulağa sırayla takarak anlaşılabilir.
Malesef, benim kulaklığımda sağ ve solu aynı algılıyorum. Sağdan veya soldan ses seviyesi veya dediğiniz üzre bas, tiz farkı algılamadım.

Malesef, benim kulaklığımda sağ ve solu aynı algılıyorum. Sağdan veya soldan ses seviyesi veya dediğiniz üzre bas, tiz farkı algılamadım.

ben degisime yolladim onda da ayni durum vardi ve iade ettim. sanirim kronik bir sorun. onun haricinde her konuda memnun birakti. tekrar ugrasmamak adina pro 2 aldim.

Geri
Yukarı