Jack portlarının çalışmama sebebi ne olabilir?

alparslanozdemrr

Hectopat
RAM
8 GB Sandisk 1600Mhz
SSD veya HDD modeli
Sandisk 240
Ekran kartı
Msi GTX 1050Tİ 4G
Anakart
Asus Z77-A
İşlemci
İntel Core İ5 2400
Sürücüleri gerek Driverpack üzerinden gerek ise manuel olarak güncellemeyi denedim. Realtek HD Audio üzerinden ayarları denedim BIOS'tan portları kontrol ettim sorun ne anlamış değilim. Portlar çalışmıyor, bana yardımcı olun.

Daha dün aynı sorundan dolayı hurda bir anakartın ses soket bloğunu sağlam anakarta aktardık ve çözüm ürettik. Eğer çip sağlamsa ki sağlam gibi duruyor sorun ses soketlerinin içinde. Zamanla ya da fazla kastırma ile soketin içindeki temas noktaları zarar görüyor ve jack temas etmediği için ses gelmiyor. Muhtemelen senin sorunun da bu şekilde.

Hangi portlar? Kasa üstündekiler mi? Anakart üzerindekiler mi?
Hepsi

Anakart çıkışında da port var, kasa ön panelde de port var. Hangisi?
Hiçbirinde işlev yok hocam

Önden ses alamıyor ise muhtemelen anakart üzerinde bulanan "HD Audio" kablosu takılı değildir.
Anakart portlarıda çalışmıyor hocam

Daha dün aynı sorundan dolayı hurda bir anakartın ses soket bloğunu sağlam anakarta aktardık ve çözüm ürettik. Eğer çip sağlamsa ki sağlam gibi duruyor sorun ses soketlerinin içinde. Zamanla ya da fazla kastırma ile soketin içindeki temas noktaları zarar görüyor ve jack temas etmediği için ses gelmiyor. Muhtemelen senin sorunun da bu şekilde.
Hocam daha önce hiç kullanmadığım portta çalışmıyor fiziksel bir kusur olması çok zor

Geri
Yukarı