Jahrein-Nova PC alınır mı?

rohan_c62

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, monitör ve diğer ekipmanlar dışı 30.000₺ bütçem var. İtopya'da gezinirken bu sisteme denk geldim ve gayet güzel buldum. Sadece kasasını ve SSD'sini değiştirdim ve özellikleri şöyle:

• Ryzen 5 5600.
  • Gigabyte RTX 4060 Ti eagle OC 8 GB.
  • Gigabyte A520M k V2.
  • 8x2 Corsair Vengeance 3200MHz RAM.
  • 1TB Kingston NV2 SSD.
  • MSI MAG Force M100a D60 600W 80+
Toplamda 29.500₺ yapıyor. Sizce güzel mi? Herhangi bir sorunu olan parça varsa bilgilendirirseniz sevinirim. Tercihim NVIDIA ekran kartı ve RAM olarak şu an DDR5 kullanmak istemiyorum.

En azından orta grafiklerde oynamak istediğim oyunlar:

• Red Dead Redemption 2
  • The Last of Us Part 1
  • God of War.
  • Dark Souls III.
  • GTA VI (çıktığı zaman)
  • Witcher
  • Sekiro
  • Baldur's Gate 3

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, monitör ve diğer ekipmanlar dışı 30.000₺ bütçem var. İtopya'da gezinirken bu sisteme denk geldim ve gayet güzel buldum. Sadece kasasını ve SSD'sini değiştirdim ve özellikleri şöyle:

• Ryzen 5 5600.
  • Gigabyte A520M k V2.
  • 1TB Kingston NV2 SSD.
Toplamda 29.500₺ yapıyor. Sizce güzel mi? Herhangi bir sorunu olan parça varsa bilgilendirirseniz sevinirim. Tercihim NVIDIA ekran kartı ve RAM olarak şu an DDR5 kullanmak istemiyorum.

• Red Dead Redemption 2
  • The Last of Us Part 1
  • God of War.
  • Dark Souls III.
  • GTA VI (çıktığı zaman)
  • Witcher
  • Sekiro
  • Baldur's Gate 3

Alınır tabii neden alınmasın. 16 GB RAM'in daha bir 2 senesi var alınır.

Alınmaz. Aynı fiyata DDR5 R5 7500F+4060Ti sistem varken DDR4 5600'lü sistem alınmaz. Şu an DDR5 kullanmak istemiyorum derken ? Neden daha yüksek performans veren ve ömrü uzun bir teknolojiyi kullanmak istemez ki bir insan ?

• Ryzen 5 5600.
  • Gigabyte A520M k V2.
  • 1TB Kingston NV2 SSD.

• Red Dead Redemption 2
  • The Last of Us Part 1
  • God of War.
  • Dark Souls III.
  • GTA VI (çıktığı zaman)
  • Witcher
  • Sekiro
  • Baldur's Gate
İlla AM4 olacaksa:
SSD diğer hazır sistemde olankilere göre iyi fakat 500 gb. 4070'le beraber telafi olur diye düşünüyorum.

İlla AM4 olacaksa:
SSD diğer hazır sistemde olankilere göre iyi fakat 500 gb ama 4070'le beraber telafi olur.
İlla DDR4 olacaksa da (ne kadar mantığını anlamasam da) bunu almak Nova'dan daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı