Jahrein Titan vs Efe Uygac sistem

efe.dogan7

Hectopat
Yer
Tuzla/İstanbul
Daha fazla  

Yeni çıkan oyunları ve gamepass oyunlarını oynamak istiyorum. Rtx teknolojisini seviyorum.Rx 6600 daha güçlü ama rtx açınca fps yarıya düşüyor ve Rtx 2060'ta dlss var. Hangisini almalıyım?

Sistem amaca göre alınır. Ray Tracing açacaksanız tabiiki de RTX 2060.

Ben de RTX 3080 yerine RX 6900 XT de alabilirdim ama sizin gibi ray tracing teknolojisine bulaşmayı istedim. Üstelik, CUDA teknolojisi sayesinde rendering avantajı var.

DLSS çok FPS arttırıyor vallahi bence bilemiyorum... :(

DLSS' kullanabilecegin maksimum ayar dengeli mod, optimumu kalite modu. Sonrasinda bozulmalar net bir sekilde gozle fark ediliyor zaten. Bu iki mod icin de RX6600 gibi bir karttan vazgecilmez. 2060 zaten giris seviyesi bir kart. RTX isi falan hikaye bu kart icin. Anca Shadow of the Tomb Raider gibi daha eski oyunlarda RTX acabilirsin. Her oyunun da bu teknolojileri desteklemedigini unutmamak lazim.

2060 zaten giris seviyesi bir kart. RTX isi falan hikaye bu kart icin. Anca Shadow of the Tomb Raider gibi daha eski oyunlarda RTX acabilirsin. Her oyunun da bu teknolojileri desteklemedigini unutmamak lazim.
RTX 2060, Ray Tracing açıkken Cyberpunk 2077 gibi optimizasyon sorunları olan ve ağır bir oyunun altından kalkabiliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RTX 2060, Ray Tracing açıkken Cyberpunk 2077 gibi optimizasyon sorunları olan ve ağır bir oyunun altından kalkabiliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ben Cyberpunk 2077'yi bizzat ilk ciktiginda oynayip bitirdim PC'de RTX 2060 ile. Tam 58 saat oynadim. Stabil 60 FPS almak icin RTX actiginda doku ve kaplama kalitesinden kisman lazim. DLSS'i de en az denge moduna alman lazim. Genel grafik ve doku kalitesinden feraget edince RTX acmanin bana kalirsa hicbir anlami yok.

İşlemciyi yükseltmeli miyim?
Ben Cyberpunk 2077'yi bizzat ilk ciktiginda oynayip bitirdim PC'de RTX 2060 ile. Tam 58 saat oynadim. Stabil 60 FPS almak icin RTX actiginda doku ve kaplama kalitesinden kisman lazim. DLSS'i de en az denge moduna alman lazim. Genel grafik ve doku kalitesinden feraget edince RTX acmanin bana kalirsa hicbir anlami yok.
Fsr hakkında ne düşünüyorsunuz? Ve Amd güncellemeler ile rtx açtığında fps düşüşünü azaltabilir mi?
Sizce RTX teknolojisi görsel anlamda rx6600'den vazgeçmemi gerektirecek kadar önemli mi?

Son düzenleme:
Ultra settings yazıyor dikkatinizi çekerim. Ve DLSS'i kalite moduna alıyor.

Bu arada stabil 30 FPS bile gayet yeterli.
Kendi videom. 30 FPS'te hiçbir şikayetim olmadan oynuyordum çünkü stabildi.
Fsr hakkında ne düşünüyorsunuz? Ve Amd güncellemeler ile rtx açtığında fps düşüşünü azaltabilir mi?
Sizce RTX teknolojisi görsel anlamda rx6600'den vazgeçmemi gerektirecek kadar önemli mi?
FSR teknolojisinin potansiyeli çok daha yüksek ancak NVIDIA ekran kartlarında da FSR açılabiliyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı