Jak Girişleri Nasıl Düzeltilir?

BloodySwoz

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1050 Ti i3 10100F 16 GB RAM anakart MSI MSİ H410M
Evimde 2 tane kulaklık var. Hepsini denedim mikrofon kısmı çalışıyor fakat ses alma kısmı çalışmıyor. Bir de arka girişler çalışıyor. Yani çok hassas mesela takıyorum. Kulaklığı olmuyor ama hafif takınca oluyor. Nasıl çözerim? Aşınmış veya genişlemiş olabilir mi?

Bahsettiğiniz sorun kulaklıkta mı yoksa bilgisayarda mı? Kulaklıkların jack veya bağlantılarında sorun varsa tek çözüm kulaklıklara yeni jack lehimlemek ancak bu yapması zor ve dayanıksız olacağı için tekrar bozulması muhtemel. Bilgisayarın jack girişlerinde sorun varsa yine lehimler veya devre yolları çatlamış olabilir bunun tamirini bilgisayarcılar yapabilir.

Mesela ben kulaklık kulağımda takılıyken düşmüştüm ve bilgisayarın ön ses girişleri görünürde hiçbir şey gözükmese bile temazsızlık yapmaya başladı. Soketlerin lehimlerini yenilesemde sorun çözülmedi.

Bahsettiğiniz sorun kulaklıkta mı yoksa bilgisayarda mı? Kulaklıkların jack veya bağlantılarında sorun varsa tek çözüm kulaklıklara yeni jack lehimlemek ancak bu yapması zor ve dayanıksız olacağı için tekrar bozulması muhtemel. Bilgisayarın jack girişlerinde sorun varsa yine lehimler veya devre yolları çatlamış olabilir bunun tamirini bilgisayarcılar yapabilir.

Mesela ben kulaklık kulağımda takılıyken düşmüştüm ve bilgisayarın ön ses girişleri görünürde hiçbir şey gözükmese bile temazsızlık yapmaya başladı. Soketlerin lehimlerini yenilesemde sorun çözülmedi.

Evet arka girişlerden kullanmaya karar verdim Mic girişinde sorun yok ama kulaklık girişinde sorun var, aynı sorun sanırsam bende de temazsızlık var çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı