James Donkey JD480 sağlığı nasıl?

Sylvesterrr

Femtopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar cümleten merhaba. James Donkey marka SATA SSD kullanıyorum ve araştırdığım kadarı ile driveri yok. CrystalDiskInfo üzerinde ise her şey on numara gözüküyor. Fakat diskte gecikme oluşmaya başladı ve de uzun süre indirme yapınca sistem kasıyor. Bunun değerlerini nereden öğrenebilirim? Şimdiden teşekkürler.

ssd.png

Recep Bey herhangi bir işlem başlatınca veya disk mark çalıştırınca bu denli yüksek gecikmelerde geziyor bana göre. Bu değerler normal midir?

DiskMark çalışırken gecikme artabilir ama yazma hızınız diskte bir sorun var diyor bana. Bu James Donkey kadar bozulan başka bir SSD yoktur herhalde. Bir SSD iki kere bozulmaz...

Galiba ayarlarıyla oynadığım için sıkıntı olmuştu 3 ve 1GİB ayarına aldığım test sonucu ektedir.
Bir an korkmuştum. Ama yine de gecikme süresi çok hissediliyor. En iyisi bir M.2 SSD almak...En azından 4 ölü sektör olduğunu öğrendim herkese teşekkürler.

Eki Görüntüle 913951

Oradaki değeri 16 GB bile yapsanız bile sorun olmamalı.

DiskMark çalışırken gecikme artabilir ama yazma hızınız diskte bir sorun var diyor bana. Bu James Donkey kadar bozulan başka bir SSD yoktur herhalde. Bir SSD iki kere bozulmaz...

Oradaki değeri 16 GB bile yapsanız bile sorun olmamalı.
Evet test süresince kasmalar donmalar başlıyor. M.2 SSD ile değişeceğim ilginiz için teşekkürler.

JD1000 Pro alın 🤭

Abi açıkçası bu SATA SSD'yi hazır bir sistem ile almıştık. Bende alıp dizüstü bilgisayarıma taktım. Fakat hızı yetersiz geliyordu. Tabii kasmalar donmalar oluyordu. Senin de yaptığın gibi asla kimseye önermem. Tam anlamıyla pişmanlık... Bir de siz Crucial P5 ölüm testine sokmadan önce ben Crucial P1 500GB M.2 SSD almıştım. Fakat aradan 1 ay sonra bilgisayar açılırken American Megatrends hatası verip duruyordu. Hızlarında hiçbir sorun yoktu fakat SSD sıkıntılı idi. Tabii iade ettim ancak Crucial P1 benim için Crucial markasına karşı çok kötü bir tecrübe yaşattı.

Abi açıkçası bu SATA SSD'yi hazır bir sistem ile almıştık. Bende alıp dizüstü bilgisayarıma taktım. Fakat hızı yetersiz geliyordu. Tabii kasmalar donmalar oluyordu. Senin de yaptığın gibi asla kimseye önermem. Tam anlamıyla pişmanlık... Bir de siz Crucial P5 ölüm testine sokmadan önce ben Crucial P1 500GB M.2 SSD almıştım. Fakat aradan 1 ay sonra bilgisayar açılırken American Megatrends hatası verip duruyordu. Hızlarında hiçbir sorun yoktu fakat SSD sıkıntılı idi. Tabii iade ettim ancak Crucial P1 benim için Crucial markasına karşı çok kötü bir tecrübe yaşattı.
Olabilir. BX500 modelinden de memnun olmayanlar var.

Bu konu da JD önerenlere atacağım konular arasında girdi. :) Az kalsın alıyordum bunu bir zamanlar. İş yerinde eski bir sistemimiz var. HDD ile ölüyor resmen. SSD takacaktım James Donkey gördüm ilk sonra vazgeçtim. Sonra Ocak ayında SSD önerisi konusu açtım orada da Barracuda 120 önerdiler. :) İyi ki almamışım JD'yi verilmiş sadakam varmış. İyi ki karşıma çıkmış bu Barracuda 120. 😍
Seagate BarraCuda 120 SATA SSD ürün görüntüsü

Asaletine kurban. :D O kadar memnunum ki artık 860 EVO kullanmıyorum. 860 EVO'yu gidip iş yerindeki sisteme taktım bunu da emektar Samsung cihazıma taktım onun yerine.​

Bu konuda JD önerenlere atacağım konular arasında girdi. :) Az kalsın alıyordum bunu bir zamanlar. İş yerinde eski bir sistemimiz var. HDD ile ölüyor resmen. SSD takacaktım James Donkey gördüm ilk sonra vazgeçtim. Sonra bir süre sonra SSD öneri konusu açtım orada da Barracuda 120 önerdiler. :) İyi ki almamışım JD'yi verilmiş sadakam varmış. İyi ki karşıma çıkmış bu Barracuda 120. 😍
Seagate BarraCuda 120 SATA SSD ürün görüntüsü

Asaletine kurban. :D
Hocam PossibleTurco deyince aklıma her zaman Barracuda 120 geliyor nedense? Neden acaba?
Seagate size ödül vermeli, o kadar çok seviyorsunuz ki :) . Gerçi ona kalırsa Kingston da bana bir şeyler vermeli, imzadan belli :) .

Hocam PossibleTurco deyince aklıma her zaman Barracuda 120 geliyor nedense? Neden acaba?
Seagate size ödül vermeli, o kadar çok seviyorsunuz ki. :) Gerçi ona kalırsa Kingston da bana bir şeyler vermeli, imzadan belli. :)
Neden olabilir sizce? :D Bu SSD'yi aldıktan sonra üzerine bir sürü inceleme yaptım üstelik fiyatı düşünce sürekli önerdim. Çünkü övülmeyecek, önerilmeyecek gibi bir şey değil. Uzun yıllar Samsung SSD kullanmaktan diğer firmalara bakmadım bile. Ama bu SSD ile birlikte ben Samsung ve Seagate favori firmalarım oldu SSD anlamında. :)

Normalde emin olun Seagate'e fena kin besliyordum. 7200.11 HDD'si yüzünden 8 senelik fotoğraf arşivim mefta olmuştu. Ondan sonra hiç Seagate ürünü kullanmadım harici diskleri hariç. Ki bu Barracuda 120'yi alırken de temkinli yaklaştım. Ama alınca Seagate yapmış dedim. :) Phison S12 kontrolcüsü var. Seagate bu kontrolcünün yazılımını ağır modifiye etmiş. Yazılımı çok daha iyi diğer Phison S12 SSD'lere göre. 250 GB versiyonu 64 katmanlı olsa da 500 GB ve üstünde 96 katmanlı Intel 3D TLC NAND sunuyor.

298 TL'ye aldım 250 GB versiyonunu ve kuruşuna kadar hak ettiğini düşünüyorum. Aldığım fiyata göre sunduğu 256 MB DRAM bile alma sebebimdi. Patriot yerine aldığım için mutluyum. Ayda bir 288 TL gibi süper fiyatlara düştüğü zaman tercih edilebilecek tek SSD benim gözümde.

Yeni konular

Geri
Yukarı