James Donkey SSD'ler nasıldır?

Yaklaşık 20 senelik bir marka ve hala ürünleri çıkartıp satabildiğine göre bazı şeyleri doğru yapıyor ve ürünleri iyi.

Kingston® 1987
WD 1956 yılında kurulmuş. 20 Yıllık ucuz mal saten eşşek firması mı daha iyidir?
Kullananların yorumlarına bakabilirsin buraya da değerler atılmış tatilden dönünce bende atarım değerlerini gayet memnunum. Ayrıca firma kuruluşu olarak daha eskiye dayanıyor marka adı olarak sadece 20 yıllık.

@Hyperion33
Ağzımdan aldın yemin ederim. James Donkey neden sevilmiyor. Neden sevelim ki? Yazılımı mı var FW güncellemesi mi? James Donkey kim? Kendi kontrolcüsünü ve NAND yongasını ürettiğinde gelsin, bakarız...
@Recep Baltaş James Donkey'e yorum yaparken.

Bu konuda bilgin olmadığı belli. Ucuz etin yahnisi diye bir söz var. Ayrıca alıp kullananlar nerede memnun? Dünya kadar uyum sorunu konusu açıldı. Yazılımı ve FirmWare güncellemesi bile yok gelmiş bize James Donkey iyi diye ısrar ediyorsun.

Tek bir sorum var, neden iyi sorusuna cevap verebilir misin? Ben söyleyeyim vereceğin cevabı. Aldım, kullanıyorum ve sıkıntı yok. Yani kullanırken sıkıntı çıkmayınca iyi mi oluyor? Bunun dışında bir neden gösterip iyi desene bize. Teknik detaylarından bahsedip şu yüzden iyi desene bize. Diyemezsin, çünkü çöp.

Son düzenleme:
@Hyperion33

@Recep Baltaş James Donkey'e yorum yaparken.

Bu konuda bilgin olmadığı belli. Ucuz etin yahnisi diye bir söz var. Ayrıca alıp kullananlar nerede memnun? Dünya kadar uyum sorunu konusu açıldı. Yazılımı ve FirmWare güncellemesi bile yok gelmiş bize James Donkey iyi diye ısrar ediyorsun.

Tek bir sorum var, neden iyi sorusuna cevap verebilir misin? Ben söyleyeyim vereceğin cevabı. Aldım, kullanıyorum ve kullananlar sıkıntı yok diyor. Yani kullanırken sıkıntı çıkmayınca iyi mi oluyor? Bunun dışında bir neden gösterip iyi desene bize. Teknik detaylarından bahsedip şu yüzden iyi desene bize. Diyemezsin, çünkü çöp.
Aldığımda en yüksek okuma ve yazma hızlarını en ucuz şekilde bana sunan SSD olduğu için aldım ve aldığımdan bu yana bir sorun çıkartmadan, performans kaybı yaşamadan kullanmaya devam ettiğim için iyi bir marka diyorum.

@Hyperion33 Teşekkürler yorumun için, ben de bunu bekliyordum. Okuma yazma hızına göre SSD alıyorsun demek. Peki IOPS değerleri, NAND yongası, kontrolcüsü, MTBF, TBW, yazılımı, FW güncellemesi ne alemde? Hiç birini bilmiyorsun. SSD alırken okuma-yazma hızına bakmak ekran kartı alırken GB'ına bakmakla aynı şey.

Ve tıpkı dediğim gibi sadece kullandığımda sorun çıkartmadı diyebiliyorsun. Başka hiç bir teknik bilgin yok bu konuda. SSD alırken nelere dikkat edilir hiç bakmamışsın bile. Bu yüzden James Donkey iyi diyorsun.

Bak ben sana göstereyim iyi SSD nasıl olur.
Samsung 860 PRO.png

5.5 milyon GB veri yazılmış ve 7000 çalışma saati var ve sağlık %100'de. İyi SSD böyle olur. Kullanınca sıkıntı çıkarmayan SSD budur işte.

Kingston A400'ü bizzat kendim kullanıyorum memnunum. Gigabyte kullanan arkadaşlarımda vardı bu ikisinden birini tercih edebilirsin.

@Hyperion33 Teşekkürler yorumun için, ben de bunu bekliyordum. Okuma yazma hızına göre SSD alıyorsun demek. Peki IOPS değerleri, NAND yongası, kontrolcüsü, MTBF, TBW, yazılımı, FW güncellemesi ne alemde? Hiç birini bilmiyorsun. SSD alırken okuma-yazma hızına bakmak ekran kartı alırken GB'ına bakmakla aynı şey.

Ve tıpkı dediğim gibi sadece kullandığımda sorun çıkartmadı diyebiliyorsun. Başka hiç bir teknik bilgin yok bu konuda. SSD alırken nelere dikkat edilir hiç bakmamışsın bile. Bu yüzden James Donkey iyi diyorsun.

Bak ben sana göstereyim iyi SSD nasıl olur.
Eki Görüntüle 424762
5.5 milyon GB veri yazılmış ve 7000 çalışma saati var ve sağlık %100'de. İyi SSD böyle olur. Kullanınca sıkıntı çıkarmayan SSD budur işte.
Haklısınız hocam benim bilgisizliğim.

Fiyatına göre bi ürün çok kaliteli değil ama ev kullanıcısı için yeterli gidip 970pro felan alsan aradaki farka değecek birşey yapmaz ev kullanıcısı. O yüzden alınabilir ama başka amaçla kullanıcaksanız sürekli okuma yazma yapacaksanız özellikle yazma uzak durun sağlığı çok hızlı düşüyor kronik ısı sensörü problemi de var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı