Rehber JamesDonkey ve Gamepower Kulaklıklarda Dip Ses Sorunu Çözümü

S.AVCI

Hectopat
Daha fazla  
JD 712 kulaklık kullanıyorum ve dip ses sorununu çözmek için forumlarda okumadığım konu kalmadı. Garantiye gönderdim aynı kutuya koyup hiçbir şey yapmadan geri gönderdiler. Gerçi eşeğin garantisinden ne beklenirdi ki. Dip ses sorunu ve garanti süreciyle ilgili açtığım konuya buradan ulaşabilirsiniz. En sonunda herkes kendi göbeğini kesmeli dedim ve aklıma gelen her türlü çözümü denedim. Bu adımları uygulayarak sorunu en aza indirgemeyi başardım. Benim gibi mağdur olanların da yararlanması için çözümünü buraya bırakıyorum;

1- Windows'tan sesi her daim 100'de tutup ses düzeyini kulaklık üzerindeki karttan ayarlıyorum.
• En çok etkileyen, en önemli madde budur. Ses kartı olmayan kulaklıklarda da işe yarayacaktır.

2- Yazılımını kullanmıyorum yalnızca dip sesi arttırıyor.
• Yalnızca ekolayzer ayarı için kullanılacaksa zararı yok.

3- 3D ve Sanal 7.1 özelliklerini kullanmıyorum zaten hiçbir işe yaramıyor.
• 3D yalnızca ses düzeyini arttırıp dip sesi arttırıyor. 7.1 ise sanal ve özenilmemiş olduğundan amacının zıttına ses kasmayı %20-30 kadar zorlaştırıyor.

4- Windows Sonic aktif şekilde kullanıyorum.
• Etkisi çok az ama kullanmakta fayda var.

Bu çözümün tüm GP ve JD kulaklıklar için işe yarayacağını düşünüyorum. Zira hepsi aynı ürünleri Çin'den alıp damgayı bastığından yazılımları, ses sürücüleri hatta tasarımları bile aynı. Umarım benim gibi bu kulaklıklardan kullananlara yardımcı olabilmişimdir. Herkese iyi sosyaller. 😊

Ben 710 versiyonunu kullanıyorum. Dip ses dediğiniz şey ne tam olarak boğuk mu geliyor? Benim sesler gayet güzel geliyor 1 yılı aştı belki 2 ye girmişimdir kullanıyorum. 120 TL ye üst düzey bir şey beklememek lazım ama beni şaşırtıcı bir şekilde sevdirdi kendine kulaklık. Mikrofonu çok net ve cızırtısız, seste tatmin edici. 50 Hz Bass şarkılarında ses sistemli arabalardaymış gibi Deep Bass veriyor. Sizin 712 versiyonu daha pahalı sanırsam. 300-350 TL kulaklıkta alacağım performansı 120 TL ye alıyorum.

Son düzenleme:
3- 3D ve Sanal 7.1 özelliklerini kullanmıyorum zaten hiçbir işe yaramıyor.
• 3D yalnızca ses düzeyini arttırıp dip sesi arttırıyor. 7.1 ise sanal ve özenilmemiş olduğundan amacının zıttına ses kasmayı %20-30 kadar zorlaştırıyor.
Bunu hep söylüyoruz umarım birileri bir şey kapar bu konudan.

Hassas kişiler için çöp kulaklıklar. 2 adet aldım birini kardeşim kullanıyor o takmıyor lakin ben 2 dakika kullanamadım. Bu anlattığın yöntemi denemedim mi sanıyorsun 🙂 o jjjjiuvzzz diye beynimi delik deşik etti başımı ağrıttı hemen iade ettim. 160TL ye almıştım, hassas kişiler için gerçekten kötü kulaklık 712 olan modeli. 1 laptop 2 masaüstü olmak üzere 3 farklı PC'de denedim hepsinde aynı sıkıntı.

Ben 710 versiyonunu kullanıyorum. Dip ses dediğiniz şey ne tam olarak boğuk mu geliyor? Benim sesler gayet güzel geliyor 1 yılı aştı belki 2 ye girmişimdir kullanıyorum. 120 TL ye üst düzey bir şey beklememek lazım ama beni şaşırtıcı bir şekilde sevdirdi kendine kulaklık. Mikrofonu çok net ve cızırtısız, seste tatmin edici. 50 Hz Bass şarkılarında ses sistemli arabalardaymış gibi Deep Bass veriyor. Sizin 712 versiyonu daha pahalı sanırsam. 300-350 TL kulaklıkta alacağım performansı 120 TL ye alıyorum.
350tl'lik kulaklıkta alacağınız performansı JD 710'da aldığınızı düşünüyorsanız siz hayatınızda kulaklık kullanmamışsınız demektir bu. Dip ses ise kulaklıkta herhangi bir ses dosyası açık olmadığında arka taraftan gelen kulak tırmalayacı sese denir. Bir de kulaklık oyun kulaklığı olduğundan bass'ı YOK. Hayatınızda Bass'ı olan bir kulaklık deneyimlemediğinizi de belirtmiş oldunuz.
Bunu hep söylüyoruz umarım birileri bir şey kapar bu konudan.
Umarım. 3D ve 7.1 yalnızca göz boyamak için yazılıyor.
Hassas kişiler için çöp kulaklıklar. 2 adet aldım birini kardeşim kullanıyor o takmıyor lakin ben 2 dakika kullanamadım. Bu anlattığın yöntemi denemedim mi sanıyorsun 🙂 o jjjjiuvzzz diye beynimi delik deşik etti başımı ağrıttı hemen iade ettim. 160TL ye almıştım, hassas kişiler için gerçekten kötü kulaklık 712 olan modeli. 1 laptop 2 masaüstü olmak üzere 3 farklı PC'de denedim hepsinde aynı sıkıntı.
Ben de tez elimden çıkarmaya bakacağım. 170tl'ye aldım. Letgo'dan falan satmaya çalışacağım. Zaten bu yöntemler ile dip sesi en aza indirgedim. Sorunun tamamen çözülmesi imkansız zira kulaklıktan kaynaklanan bir kronik arıza.

350tl'lik kulaklıkta alacağınız performansı JD 710'da aldığınızı düşünüyorsanız siz hayatınızda kulaklık kullanmamışsınız demektir bu. Dip ses ise kulaklıkta herhangi bir ses dosyası açık olmadığında arka taraftan gelen kulak tırmalayıcı sese denir. Bir de kulaklık oyun kulaklığı olduğundan Bass’ı yok. Hayatınızda Bass'ı olan bir kulaklık deneyimlemediğinizi de belirtmiş oldunuz.
Dümdüz kullandığım zaman bende Bass’ı yok sanıyordum. Windows ayarlarından Bass Boost 50 Hz Frekans ve 12-15 dB verin. 50 Hz bir şarkı açıp bir de öyle deneyin. Zaten üst düzey bir Bass verdiğini söylemiyorum ama 120 TL ye göre bence iyi. Kulak tırmalayıcı ses yok bende. 600 TL kulaklık kullanmadım ama ederini bilmediğim binlerce liralık Subwoofer olan bir arabaya binmiştim garajda. Bagaj kadar Subwoofer vardı arkada. Bass’ın babasını duydum. Siz bence beklentinizi baya yüksek tutmuşsunuz. Çin’den gelip damga basıldığını bile bile aldığınız bir üründen belki kaliteli çıkar diye almışsınız belli ki. Üstüne alıp iade edememişsiniz. Geçmiş olsun. :) Dikkat edin kulak kanseri olmayın. Marka babamın değil istediğiniz kadar kötüleyin. 1000 TL vermiş gibi ses istiyorsunuz o komik.
7.1, gaming etiketlerine takılıp alan da ne bileyim. Check-Up yaptırsın hastanede.

Son düzenleme:
Bende de jamesdonkey 712 kulaklığım var dip sesi ses kartından sesi azaltarak çok yüksek derecede düşürüyordum ancak ses kartı kulaklığın değil de Windows'un sesini açıp arttırmaya başladı. Bunu eski haline nasıl getirebilirim bilen var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı