Japon Amazon'undan HDD almak güvenilir mi?

electus_8

Decapat
Daha fazla  
Benim aslinda sormak istediğim şu japon Amazon'dan HDD alınır mı sizce? Japon Amazon'da 1000TL olan 6tbhdd.
TR de 956TL olan 4TB HDD.
Yani sizce güvenilir mi?
Bir de bir takip ettiğim var mesela o kişi bu Amazon'dan 4 tane ekran karti aliyor ve kullaniyor bir sikinti çıkmıyor ama sizce HDD bir sikinti olur mu?

Amazon bu link:

TR bu link:

Amazon Almanya veya Amerika'dan almak mantıklı fakat Japonya'dan almak biraz riskli. Ban yersiniz büyük ihtimalle. Alttakini almazsanız 1-2 güne tükenecektir. Elinizi çabuk tutun.
Amazon sağlam paketliyor sıkıntı olmayacağını düşünüyorum fakat sonuçta bu bir hard disk. Ne olacağı belli olmaz.
İspanya'dan gelen HDD'lerimi hacimlerinin yaklaşık 3 katı büyüklüğünde bir kutuya koyup etrafını köpük ve havalı poşetle doldurmuşlar. Hiçbir zarar görmeyeceğine eminim fakat alabilir mi onu bilmiyorum.

6TB olan vergilerle beraber 990TL'ye geliyor alayım ben bunu o halde.

Düzenleme; vergilerle beraber 1092TL'ye geliyormuş yine çok uygun. Alacağım sanırsam.

Amazon Japonya'nın işleyişi bizim ülkemizdeki gibi değil. Ayrıca forumda ya da ekşi sözlükte Amazon yurtdışından SSD alıp ürünü kargoda çalınan biri vardı ve ne UPS firması ne Amazon firması kişinin mağduriyetini gidermedi.

Amazon Japonya'nın işleyişi bizim ülkemizdeki gibi değil. Ayrıca forumda ya da ekşi sözlükte Amazon yurtdışından SSD alıp ürünü kargoda çalınan biri vardı ve ne UPS firması ne Amazon firması kişinin mağduriyetini gidermedi.
Evet, Sosyal'deydi o kişi. Zaten DHL ile gelmiyorsa asla alışveriş yapılmaz yurt dışından.

Fiyat çok iyiymiş de HDD'lere kargoda ne olacağını kimse tahmin edemez. Bi' "tık" etse gider valla kafa vurmasından. Sapasağlam da gelebilir tabii. Zaman sorununuz yoksa ve garantiyle uğraşabilecekseniz siparişi geçin gitsin. En kötü 1 hafta daha uğraşırsınız sağlamını getirtmek için.

Yeni konular

Geri
Yukarı