Japonca Nasıl Öğrenilir?

Arkadaşlar Japonca öğrenmek istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir? Kitap ya da kaynak önerisi. Kaynaktan kastettiğim nerelerde çalışmam gerektiği.

Son düzenleyen: Moderatör:
Video: 13 Saniyede Japonca öğrenin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şaka bir yana Anime izleyerek Japonca öğrenen kuzenim şuan Japonya'da.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Filmlerle yada animelerle nasıl dil öğreniyorlar anlamıyorum.Şu ana kadar Death Note'da sadece Hai yi anladım :D Hai de evet demek galba.Japonya süper ya!

İlk önce dili mi öğrendi? Direk anime izlese öğrenmesi imkansıza yakın.

İlk başta anime izleyerek başladım fakat çoğu anime Tokyo lehçesi ile seslendirildiği için pek öğrenmezsin, fakat baya bir kelime öğrendim sonra Youtube trendler kısmını Japonya konumuna aldım ve günlük olan videoları izledim, bir sürü teknolojik olsun, otomobil olsun, yaşamdan veya vlog çeken kanallar olsun abone oldum, genellikle Kansai bölgesinde yaşayan insanların kanallarına abone oldum ve dedikleri cümleleri anlamaya çalışıyorum anlamadıklarımı çeviri ile anlıyorum fakat öğrenmeye çalışıyorum.

İlk başta anime izleyerek başladım fakat çoğu anime Tokyo lehçesi ile seslendirildiği için pek öğrenmezsin, fakat baya bir kelime öğrendim sonra Youtube trendler kısmını Japonya konumuna aldım ve günlük olan videoları izledim, bir sürü teknolojik olsun, otomobil olsun, yaşamdan veya vlog çeken kanallar olsun abone oldum, genellikle Kansai bölgesinde yaşayan insanların kanallarına abone oldum ve dedikleri cümleleri anlamaya çalışıyorum anlamadıklarımı çeviri ile anlıyorum fakat öğrenmeye çalışıyorum.
Trendleri nasıl ayarlıyoruz?

Trendleri nasıl ayarlıyoruz?
Ekran Alıntısı.PNG

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı