Japonca öğrenilir mi?

slayerdutch

Hectopat
Makaleler
8
Yer
Beşiktaş/İstanbul
Selamlar. Benim ara sıra aklıma gelen bir şey var. O da Japonca öğrenmek. Bu sene içerisinde olduğum sınıfta bir kız var. Bu kız Japon ama Türkçe falan konuşabiliyor. Ben onun Japonca’sına hayranım. O nedenle arada bir Japonca öğrenmek istediğim zamanlar oluyor. Hatta bir ara alfabesine falan baktım ama hiçbir şey anlamadım. Sizce Japonca nasıl öğrenilir? Zor mu, yoksa kolay mı?

Selam. Benim ara sıra aklıma gelen bir şey var. O da Japonca öğrenmek. Bu sene içerisinde olduğum sınıfta bir kız var. Bu kız Japon ama Türkçe falan konuşabiliyor. Ben onun Japonca'sına hayranım. O nedenle arada bir Japonca öğrenmek istediğim zamanlar oluyor. Hatta bir ara alfabesine falan baktım ama hiçbir şey anlamadım. Sizce Japonca nasıl öğrenilir? Zor mu, yoksa kolay mı?

Göktürk alfabesi daha kolay.

Okullarında uzun bir süre Japonca öğrenmeye çalıştıklarını söyleyen bir gönderi görmüştüm ne kadar doğrudur bilmiyorum ama zordur bence öğrenmek.

Selam. Benim ara sıra aklıma gelen bir şey var. O da Japonca öğrenmek. Bu sene içerisinde olduğum sınıfta bir kız var. Bu kız Japon ama Türkçe falan konuşabiliyor. Ben onun Japonca'sına hayranım. O nedenle arada bir Japonca öğrenmek istediğim zamanlar oluyor. Hatta bir ara alfabesine falan baktım ama hiçbir şey anlamadım. Sizce Japonca nasıl öğrenilir? Zor mu, yoksa kolay mı?

Dil öğrenmenin zorluğu kişiden kişiye değişiri birinin 3 saat uğraştığı şeyi sen 5dk da bile öğrenirsin eğer gerçekten ilgili isen zaten öğrenirken daha fazla verim alırsın sırf hoşuna gitti diye dil öğrenmeye başlama gerçekten öğrenmek isteyip istemediğini sorgula.

Hiragana ve Katakana çok güzel öğreniliyor da Kanji'ye geldiğin an patlıyorsun. Sağlam ve disiplinli, yıllarca günü gününe çalışma gerekli. Bunu yaparken unutmamak için de dili kullanman gerek. Kızla aran iyise konuşa konuşa ilerletirsin ama sana destek olacak biri yoksa zor bir dil.

Yeni konular

Geri
Yukarı