Japonya 2025 Yılında Uzaydan Güneş Enerjisi Işınlamaya Çalışacak

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Japonya'nın Güneş Enerjisi Işınlama Projesinin Görsel Canlandırması

Japonya ve ülkenin uzay idaresi JAXA, onlarca yıldır uzaydan güneş enerjisi ışınlamayı mümkün kılmak için uğraşıyor. JAXA bilim insanları 2015 yılında 1.8 kilowatt gücü, yani bir elektrikli su ısıtıcısına yetecek enerjiyi 50 metreden daha uzun bir mesafeden kablosuz bir alıcıya başarıyla ışınladığında ülke bir atılım gerçekleştirmişti. Şimdi Japonya bu teknolojiyi gerçeğe bir adım daha yaklaştırmaya […]

Devamı: Japonya 2025 Yılında Uzaydan Güneş Enerjisi Işınlamaya Çalışacak
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Eki Görüntüle 1798754
Japonya ve ülkenin uzay idaresi jaxa, onlarca yıldır uzaydan güneş enerjisi ışınlamayı mümkün kılmak için uğraşıyor. Jaxa bilim insanları 2015 yılında 1.8 kilowatt gücü, yani bir elektrikli su ısıtıcısına yetecek enerjiyi 50 metreden daha uzun bir mesafeden kablosuz bir alıcıya başarıyla ışınladığında ülke bir atılım gerçekleştirmişti. Şimdi Japonya bu teknolojiyi gerçeğe bir adım daha yaklaştırmaya […]

Devamı: Japonya 2025 Yılında Uzaydan Güneş Enerjisi Işınlamaya Çalışacak
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Bizimkilerde seçim gecesi birbirini öldürüyor işte çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmış bir toplum ne zaman oluruz acaba.

Halihazırda yıllardır doğal gaz satın alan ülke doğal gaz borcu almaya başladı demek. Ne kadar da mantıklı.

Siz inandığınız yolda yürüyün abicim ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı