Japonya'dan alınan PS5 Türkiye'de kullanılabilir mi?

Bilgilendirme adına yazıyorum;
Ben 1216 seri numaralı UAE versiyonunu aldım. 220-240v desteği mevcutmuş. Satın aldığım arkadaş Japon sürümlerinin 110-240v çıkışının olduğunu söyledi (Amerika versiyonları da buna dahil), eğer dediği doğruysa ülkemizde kullanıldığında herhangi bir sorun oluşmaz.
Hocam nereden aldınız? Ben Dubai'den alacağım. Vergi iadesi aldınız mı bir de?

Bende CFI-1200a model bir PS5 aldım. Japonya üretimi. Kutuda ve cihazın üzerinde sadece 110v yazıyor. Bir tane teyp fişi (10TL) alıp taktım sorunsuz kullanıyorum. Üzerinde 220v yazmasa bile cihaz 220v ile sorunsuz şekilde çalışıyor. Menülerde Türkçe olarak yer alıyor.

Bende CFI-1200a model bir PS5 aldım. Japonya üretimi. Kutuda ve cihazın üzerinde sadece 110v yazıyor. Bir tane teyp fişi (10TL) alıp taktım sorunsuz kullanıyorum. Üzerinde 220v yazmasa bile cihaz 220v ile sorunsuz şekilde çalışıyor. Menülerde Türkçe olarak yer alıyor.
Evet aldığım yer içine normal TR standartı fiş koymuş teşekkürler peki sizinde cihazınızda oyun oynarken coil whine yani bobinlerden vızıltı sesi geliyormu ? Reddit,youtube üzerinden araştırma yaptığımda birçok kişida olduğuna rasladım ve pek çok kişi normal yazmış.

Evet aldığım yer içine normal TR standartı fiş koymuş teşekkürler peki sizinde cihazınızda oyun oynarken coil whine yani bobinlerden vızıltı sesi geliyor mu? Reddit, YouTube üzerinden araştırma yaptığımda birçok kişida olduğuna rastladım ve pek çok kişi normal yazmış.

Benim düzenim de konsol uzakta durduğu için duymamış olabilirim ama olsa da çok takılma, birçok cihazda bobin sesi olabiliyor. Rahatsız etmediği sürece peşine düşmeye gerek yok.

Geri
Yukarı