Java için en iyi IDE hangisi?

Eren T.

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Java için en iyi IDE hangisi? NetBeans denedim ama tamamlama özelliği yok. Mesela S harfine tıkladığımda karşıma birçok seçenek çıkarması lazım. Ama kendim yazmam gerekiyor. Ayrıca arayüzü de hoş durmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence kullanacağınız alana göre Eclipse veya intellij idea seçin. Bazı konularda Eclipse için aşırı kaynak varken tuhaf bir şekilde bazı konular için de intellij de kaynak bol.

Tabii iyi bir araştırma ile ikisi için de kaynak var.

Intellij IDEA'nın ne farkı var peki?
IntelliJ IDEA, daha modern bir kullanıcı arayüzüne sahip ve genellikle daha sezgisel bir kullanıcı deneyimi var. Eclipse ise pek eski bir kullanıcı arayüzüne sahip ancak arayüzü özelleştirebiliyorsun da pek zaman gerekiyor. Performans açısından; IntelliJ, Eclipse'e göre daha hızlı çalışıyor. Bununla birlikte, her ikisi de büyük ölçekli projelerde kullanılabilecek kadar hızlı. Özellik açısından ise; IntelliJ, Eclipse'ten daha fazla özellik sunuyor; kod analizi, otomatik tamamlama, kod oluşturma, sürükle ve bırak özelliği vs. Bunları sayarken de tabii IntelliJ IDEA ücretli bir IDE, ancak ücretsiz bir Community sürümü de mevcuttur. Eclipse ise tamamen beleş.
Sonuç itibari ile hangi IDE'nin kullanılacağına karar vermen; projenin gereksinimlerine ve elbet senin tercihlerine bağlı. Ancak, birçok Java geliştiricisi ve ben dahil, IntelliJ IDEA'yı daha kullanıcı dostu ve özellik açısından zengin bir seçenek olarak tercih ediyoruz.

Cevap veren herkese çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı