Java ile oyun yazmak için gerekli olanlar neler ?

katmel

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar tatillerde felan baya kafa yordum şöyle böyle öğrendim Java'yı ama benim amacım oyun yazmak. Ben Eclipse diye bir ortamda kullanıyorum Java'yı, Eclipse ile oyun yazılır mı yazılmassa hangi ortamda yazılır. Ayrıca Java ile oyun yazmak için güçlü bir sistem gerekiyor mu ?

Eclipse sadece isleri kolaylastiran bir arac, eclipse olmadan herhangi bir not defteri ilede kod yazabilirsin fakat bunun icin deneyime ihtiyacin var,onun disinda herhangi bir ozelligi yok istedigin IDE ile yazabilirsin. Java ile oyun yazmak icin guclu bir sisteme ihtiyacinin olup olmamasi nasil bir sey yazmak istedigine bagli. Eger 2D-3D basit bir oyun yazacaksan Java senin icin uygun ve bunun icin kutuphaneler var.
  • Slick2D
  • LWJGL (OpenGL'nin Java versiyonu ki OpenGL biraz karisiktir, C dili ile ogrenmeni tavsiye ederim. Ama illede ogreneyim diyorsan Youtube uzerinde cokca kaynak var.)
  • jMonkeyEngine (Java ile yazilmis oyun motoru)
  • libGDX

Eclipse sadece isleri kolaylastiran bir arac, eclipse olmadan herhangi bir not defteri ilede kod yazabilirsin fakat bunun icin deneyime ihtiyacin var,onun disinda herhangi bir ozelligi yok istedigin IDE ile yazabilirsin. Java ile oyun yazmak icin guclu bir sisteme ihtiyacinin olup olmamasi nasil bir sey yazmak istedigine bagli. Eger 2D-3D basit bir oyun yazacaksan Java senin icin uygun ve bunun icin kutuphaneler var.
  • Slick2D
  • LWJGL (OpenGL'nin Java versiyonu ki OpenGL biraz karisiktir, C dili ile ogrenmeni tavsiye ederim. Ama illede ogreneyim diyorsan Youtube uzerinde cokca kaynak var.)
  • jMonkeyEngine (Java ile yazilmis oyun motoru)
  • libGDX
Yazıcağım oyun 2d olucak. Bildiğim kadarıyla en kaliteli işler opengl ile çıkıyor Java'da ama senin tavsiyeni bilmek isterim.

Arkadaşlar tatillerde falan bayağı kafa yordum şöyle böyle öğrendim Java'yı ama benim amacım oyun yazmak. Ben Eclipse diye bir ortamda kullanıyorum Java'yı, Eclipse ile oyun yazılır mı yazılmassa hangi ortamda yazılır. Ayrıca Java ile oyun yazmak için güçlü bir sistem gerekiyor mu?

Merhaba; ben de şu an aynı şeyi düşünüyorum, Java üzerinden basit bir oyun yazmak. Merak ettiğim şey yazdınız mı? Yazdıysanız nasıl nelerden faydalandınız? Çok zorlandınız mı? Ne kadar sürede ve nasıl bir oyun yazdığınız? Sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim.

Geri
Yukarı