Java ile veri tabanındaki değişiklikleri anlık olarak yakalama

Vonx98

Hectopat
Bilgisayar üzerinden arayan numarayı yakalayan bir programım var bu program arama gelince aramayı MSSQL veri tabanına kaydediyor.
Kaydedilen numarayı en hızlı şekilde Java programımla nasıl veri tabanından çekebilirim? Aslında arayan numarayı hem ilk program hem de ikinci programda da göstermek veri tabanını aradaki köprü olarak kullanmak istiyorum herhangi bir önerisi olan var mı?

Aramaları yakalayan program size mi ait? Eğer size aitse anlık haberleşme koyarak en hızlı şekilde aramaları çekebilirsiniz. Aksi takdirde her 10 saniyede bir veri tabanına istek atmanız gerekiyor, bu da performans kaybı demek.

Aramaları yakalayan program size mi ait? Eğer size aitse anlık haberleşme koyarak en hızlı şekilde aramaları çekebilirsiniz. Aksi takdirde her 10 saniyede bir veri tabanına istek atmanız gerekiyor, bu da performans kaybı demek

İki programda bana ait fakat kodladığım diller farklı biri Java biri C#

Iki uygulama da ayni ortamda mi calisiyor? ( Ayni bilgisayar, ayni network, ayni cluster vs )
Oyleyse birbirleriyle mesajlasmalarini saglamak en makul yontem.
DB uzerinden pooling yapabilirsin, trigger kullanabilirsin ama gereksiz.
En optimal mimari queue uzerinden yapmak, topic subscription ile.
Eh iste mimari DB'ye yazan uygulamanin REST API vb sekilde diger uygulamaya request gondermesi.
En kotu ama pratik mimari de cron ile yeni DB kaydi olusmus mu kontrol etmek. Ya da DB trigger'i ile yeni record olusturup onu kontrol etmek.

Iki uygulama da ayni ortamda mi calisiyor? ( ayni bilgisayar, ayni network, ayni cluster vs )
Oyleyse birbirleriyle mesajlasmalarini saglamak en makul yontem.
dB uzerinden pooling yapabilirsin, trigger kullanabilirsin ama gereksiz.
En optimal mimari queue uzerinden yapmak, topic subscription ile.
Eh iste mimari DB'ye yazan uygulamanin rest API vb sekilde diger uygulamaya request gondermesi.
En kotu ama pratik mimari de cron ile yeni dB kaydi olusmus mu kontrol etmek. Ya da dB Trigger'i ile yeni record olusturup onu kontrol etmek.

Öneriler için teşekkürler sanırım benim için en kolay yöntem soket programlama ile veriyi diğer uygulamaya göndermek olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı