Java mı C# mı?

Zetakron

Kilopat
Daha fazla  
Yakın zamanda bu iki dilden birini öğrenmek istiyorum ama sanırım ikisi birbirine çok benziyor. Bu nedenle hangisine başlayacağımı bilemedim. Sizce hangisini öğrenmeliyim?

Yakın zamanda bu iki dilden birini öğrenmek istiyorum ama sanırım ikisi birbirine çok benziyor. Bu nedenle hangisine başlayacağımı bilemedim. Sizce hangisini öğrenmeliyim?
Java her plartformda çalışır. İş bulman kolay olur. Ben c# seni kolaya alıştırır. C bilmiyorsan C öğrenmelisin. C biliyorsan C++ öğrenmelisin daha sonra java seçebilirsin. Ben java diyorum seçim sana kalmış.

Programcı olmak bir yana bu işten aynı zamanda parada kazanmalıyım diyorsan eğer Java. Diğer yandan C# da iyi bir dil tabiki ama "piyasa" diyeceğimiz şey bu dili iyi bildiklerini idda eden kişilerle dolu olduğu için iş bu dili bilenlere verilen ücretler daha düşük ve işyeri sahipleri bu dili bilenleri elinde tutmaya çalışmak yerine "amaaan boşver" havalarında.

İyi ve güçlü bir dil öğrenmek istiyorsan, bunun sonunda da saygı görüp iyi yerlere gelmek istiyorsan JAVA öğrenmeni tavsiye ederim: İngilizcen varsa eğer Standford 'un CS106A eğitimi ile başlayabilirsin.

Kaynak:
Stanford Engineering Everywhere | CS106A - Programming Methodology

(C# sertifikasına sahip olan biri olarak bunları söylüyorum bu arada)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı