Java ve JAR dosyaları açılmıyor

Guevara

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir Minecraft modu indirecektim ama dosya RAR olarak açılıyordu başka konulardan baktım her zaman Java ile açılsına ayarladım şimdi de basınca hiçbir şey olmuyor. Ne yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bir Minecraft modu indirecektim ama dosya RAR olarak açılıyordu başka konulardan baktım her zaman Java ile açılsına ayarladım şimdi de basınca hiçbir şey olmuyor. Ne yapmam gerek?
.jar dosyasına sağ tıklayıp özellikler sekmesinde dosyanın açılacağı uygulamayı değiştirebilirsiniz. WinRar'ı kurarken .jar seçeneğini de işaretlemiş olmanız gerekiyor.

Ayrıca modu kurmak için .jar dosyasını açmanıza gerek yok. Forge (bazı sürümlerde) yükleyip modları "mods" klasörüne atmalısınız.

Jar dosyasına sağ tıklayıp özellikler sekmesinde dosyanın açılacağı uygulamayı değiştirebilirsiniz. WinRAR'ı kurarken. Jar seçeneğini de işaretlemiş olmanız gerekiyor.

Ayrıca modu kurmak için. Jar dosyasını açmanıza gerek yok. Forge (bazı sürümlerde) yükleyip modları "mods" klasörüne atmalısınız.

İşte hocam Forge yüklemek için jar lazım bu arada dediğinizi yaptım bir şeyler değişti şu an başka bir jar dosyasını açabiliyorum ama orijinal olarak indirdiğim fabric dosyasını açamıyorum ismini filan değiştirdim benim dosyayı bozma ihtimalimde var.

Hangi mod? Bazı modlar çift tıklayarak kurulmuyor.

Fabric-API-0.42.0+1.16.jar hocam dosyanın ismi. Başka bir fabric oldu ama indirdiğim mod ve bu fabric açılmıyor 2side orijinal sıkıntısı yok.

İşte hocam Forge yüklemek için jar lazım bu arada dediğinizi yaptım bir şeyler değişti şu an başka bir jar dosyasını açabiliyorum ama orijinal olarak indirdiğim fabric dosyasını açamıyorum ismini filan değiştirdim benim dosyayı bozma ihtimalimde var.
Aslında "Curseforge" yazılımını kullanarak kendi mod paketinizi oluşturabilir veya oluşturulmuş mod paketlerini indirip kullanabilirsiniz. Bu tarz işlerle sizin uğraşmanıza gerek kalmadan yazılımın arayüzünden yapmanız gerekenleri basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Fabric-API-0.42.0+1.16.jar hocam dosyanın ismi. Başka bir fabric oldu ama indirdiğim mod ve bu fabric açılmıyor 2side orijinal sıkıntısı yok.
Mod klasörüne. Forge değil fabric gerek.

Geri
Yukarı