Java'dan C#'a geçmek

blockchainlover

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayar mühendisliği okuyorum ve okulda Java görüyoruz. Bu dönemle birlikte object orriented programming bitecek. Ben evde bir şeyler deneyerek zaten Oob'yi neredeyse bitirdim gibi ve sizlere sorum var. İleriki dönemlerde algoritma dersi falan da var ve sizce şu aşamada iki dili aynı anda götürebilir miyim? Oyun kodlamak istiyorum biraz ve Java'yla biraz zor gibi. 2 dil birbirine çok benziyor dile zorlanacağımı düşünmüyorum ki zaten C# kodlarını okuduğumda anlayabiliyorum.

Götürebilirsin bence, ben de Java'yı okuduğumda anlıyorum keza C# java ile yarışmak için çıkmış rakip bir dil ikisi de çok benzer bir syntax'a çok benzer yapılara sahip. Yer yer ayrıldığı yerler olsa da zaten programlamanın mantığını bilen bir insan herhangi bir dilin syntax'ına alışıp tecrübe ettikten sonra kolaylıkla o dile geçer, Java'dan C#'a geçiş ise bundan %95 falan daha kolaydır muhtemelen. Başka bir dil olsa bu kadar rahat konuşmazdım.

Okuduğum birkaç blog'da senior bir Java yazılımcısının kolaylıkla C#'a adapte olup birkaç gün içinde işlerini halledebildiğini hatırlıyorum. Bu tarz C#'dan Java'ya - Java'dan C#'a geçiş muhtemelen en kolay geçişlerden birisi. :p

İkisi de neredeyse aynı, mantıkları aynı. Devam ettirebilirsin ama bence birini seç ve oradan yürü.
Evet mantıkları aynı ama C# daha modern gibi geliyor o yüzden o dili de öğrenmeyi düşünüyorum. Zaten okulda sınavlarda java dilinden sorumluyuz yani javayı da bırakamam.

Java'nın alanı daha yaygın, ama C# ile daha modern ve birçok şeyi modern-optimize şekilde daha iyi yazabilirsiniz. Onun dışında .NET'in desteği Java'dan daha iyi. Oyun geliştirme işi aynı şekilde C# de gerek libler, gerek community daha iyi. Seçim sizin alanınızda başarılar.

Kafan karışır.
İki dil de farklı. Aynı diyenler görünüme bakıyor. Ben de Brad Pitt'e çok benziyorum ama daha yakışıklı olduğum söyleniyor.

Merhaba arkadaşlar. Bilgisayar mühendisliği okuyorum ve okulda Java görüyoruz. Bu dönemle birlikte object orriented programming bitecek. Ben evde bir şeyler deneyerek zaten Oob'yi neredeyse bitirdim gibi ve sizlere sorum var. İleriki dönemlerde algoritma dersi falan da var ve sizce şu aşamada iki dili aynı anda götürebilir miyim? Oyun kodlamak istiyorum biraz ve Java'yla biraz zor gibi. 2 dil birbirine çok benziyor dile zorlanacağımı düşünmüyorum ki zaten C# kodlarını okuduğumda anlayabiliyorum.

Goturursun. Syntax olarak da, run-time calisma yapisi olarak da cok benzerler.
Java bilen birisi icin C# ogrenmek cok efor isteyen bir sey degil. ( vice versa )
Esas problem, game development ogrenmek. Dil arac yalnizca.

Geri
Yukarı