C# biliyorken C öğrenip C++'a geçmek mantıklı mı?

Pala1453

Femtopat
Daha fazla  
Orta düzey C# biliyorum yaklaşık 1 yıldır C# ile uğraşıyorum. C++ öğrenmek için ilk önce C öğrenmek daha iyi diye duydum. C# bildiğim için direkt C++ mı geçmek daha mantıklı olur yoksa C ile başlayıp C++ devam etmek mi?

Dostum zamanın bolsa bence hepsine eşit zaman ayırıp çalışmalarını devam ettirebilir'sin.

Cok merak ettigim 2 sey var bu yeni baslayan arkadaslarla ilgili,

1) Ne kadar bildiginize nasil karar veriyorsunuz? Orta duzey biliyorum, C# i bitirdim , Java Ileri seviye hakimim vs yazanlar goruyorum.

2) Size bu dilden dile atlama aklini kim veriyor? Once A dilini ogren, sonra B ye gec ama ucundan C bilip oyle gec falan yazan kaynak nerede?

Cok merak ettigim 2 şey var bu yeni baslayan arkadaslarla ilgili,

1) ne kadar bildiginize nasıl karar veriyorsunuz? Orta duzey biliyorum, C# i bitirdim, Java ıleri seviye hakimim vs yazanlar goruyorum.

2) size bu dilden dile atlama aklini kim veriyor? Once a dilini ogren, sonra b ye gec ama ucundan C bilip oyle gec falan yazan kaynak nerede?

Bundan dolayı dile hakimim tarzı ifadeler kullanmaktan kaciniyorum. Ama bir dilden başka bir dile atlamak normal bence. Örneğin benim başlarda amacım electron JS ile uygulama yapmaktı. Ama JS öğrenirken cpp ile yapmanın daha avantajlı olacağini fark ettim. Bu tarz dil geçişleri normal bence.

Bundan dolayı dile hakimim tarzı ifadeler kullanmaktan kaciniyorum. Ama bir dilden başka bir dile atlamak normal bence. Örneğin benim başlarda amacım electron JS ile uygulama yapmaktı. Ama JS öğrenirken cpp ile yapmanın daha avantajlı olacağini fark ettim. Bu tarz dil geçişleri normal bence.

Projeye gore dil secmekten bahsetmiyorum, bir "roadmap" olarak yazilim gelistirme meslegini dilden dile ziplayarak ogrenme metodunun kaynagini merak ediyorum.

Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim başka bir dile geçme sebebim C#'ın yanına başka bir dil eklersen daha iyi olacağını düşünmem bende C++ iyidir diye düşündüm biraz araştırdığımda C++ zaten C++'nin gelişmiş halı C de biraz temelin olursa daha iyi olur diye duymuştum bu arada orta derecede C# biliyorum derken aklınızda bir fikir oluşsun diye söyledim hala eksiklerim olduğunun farkındayım eğer hatalı düşünüyorsam belirtin lütfen.

Yeni konular

Geri
Yukarı