JavaScript sayfa değiştirmeden içerik değiştirme

Aşağıdaki gibi bir sayfa tasarımım var. Menu öğelerinde basıldığı zaman content'in değişmesini istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Adsız.png

"Component Slot" gibi yapılarla çözülebilir. Vanila JS ile yapmak istiyorsanız değişecek içeriği template gibi yapılarda tutup. innerHTML attribute değerini ilgili template ile değiştirerek istediğiniz dinamik geçişleri sağlayabilirsiniz.

Ya da CSS'in de yardımıyla How To Create Tabs buradaki örnekte olduğu gibi sadece gösterilecek olan seçeneğin display property'si 'block' ötekileri 'none' yaparak da sağlayabilirisiniz.

Çözüm çok.

"Component Slot" gibi yapılarla çözülebilir. Vanila JS ile yapmak istiyorsanız değişecek içeriği template gibi yapılarda tutup. innerHTML attribute değerini ilgili template ile değiştirerek istediğiniz dinamik geçişleri sağlayabilirsiniz.

Ya da CSS'in de yardımıyla How To Create Tabs buradaki örnekte olduğu gibi sadece gösterilecek olan seçeneğin display property'si 'block' ötekileri 'none' yaparak da sağlayabilirisiniz.

Çözüm çok.
Yazacağım bir tane çözümü yazmışsınız, teşekkürler. CSS ile yapmak bence daha kolay olacaktır, birçok çözüm yolu mevcut. Hangisini seçersiniz.

Çözüm çok.
innerHTML ile denedim ama örnek olarak <div>Merhaba</div> yazdırdım çalışmadı

Innerhtml ile re-render etmeden shadow dom ile daha hizlica yapabilirsin.

Geri
Yukarı