JavaScript'in veritabanına bilgi kaydetmesi nasıl önlenir?

GT 145

Decapat
Arkadaşlar ben Django ile bir proje geliştiriyorum. Yorum kısmı var. Mesela yorumlara kişi bir hakaret yazdı. JavaScript ile küfürü bulup uyarmasını bulmasını sağlıyorum ama veritabanına kaydetmesini nasıl önleyebilirim?

Backend kısmında gelen POST requestlerine bu küfür filtresini uygulayabilirsiniz. Yada client kısmında küfür varsa direkt backende istek atmazsınız.

Backendde filtrelenmesi daha güvenli olur tabi.

Bu arada bunları yaptıysanız bu dediğiniz işlemi kolayca yapabilmeniz gerekiyordu, kodları kopyala yapıştır mantığıyla mı yazdınız?

Backend kısmında gelen post requestlerine bu küfür filtresini uygulayabilirsiniz. Ya da Client kısmında küfür varsa direkt backende istek atmazsınız.

Backendde filtrelenmesi daha güvenli olur tabii.

Bu arada bunları yaptıysanız bu dediğiniz işlemi kolayca yapabilmeniz gerekiyordu, kodları kopyala yapıştır mantığıyla mı yazdınız?

Hayır kopyala yapıştır yapmadım.Javascript ile istek göndermesini nasıl engellerim onu anlamadım.

Veritabanına kayıt işlemini yaptığın yere if else ekle, eğer küfür yoksa kayıt işlemi gerçekleşsin, küfür varsa kayıt işlemini yapmasın.

Hayır kopyala yapıştır yapmadım.Javascript ile istek göndermesini nasıl engellerim onu anlamadım.
submit butonunu onclick ile javascrpt'e bağlayın. küfür varsa alert("bunu yollayamazsın") küfür yoksa post işlemini yapın. En basit hali bu. Duruma göre kendi yorumunuzu katarak daha da geliştirebilirsiniz.

Geri
Yukarı