Jax neden çok az oynanıyor?

Dünya 2.'liğine çıkmıştım Jax'te zamanında. Toplamda 2-3 milyon üzerinde Jax'im var. 2-3 ay sonra 12 sene olmuş olacak ben bu oyuna başlayalı. 6 senedir ciddi olarak dereceli oynamıyorum zamanında Challenger olmuştum. Ceketi, çantası vesaire bir yerde duruyor hatta.

Çoğu kişi sıkıcı buluyor karakteri bundan oynanmıyor, başka sebebi yok, aslında eğlenceli bir çar.

Yasuo oynamak varken kim niye oynasın. (!)

Birkaç önerim olacak, sürprizbozana bakarak okuyabilirsiniz.

Jax'e nerede oynarsanız oynayın Ghost girin, kesinlikle ama kesinlikle alın. Yanına Flash olur, Teleport olur, Ignite olur ancak Ghost kesinlikle alın.

Inspiration'dan Cosmic Insight rününü mutlaka girin, Ghost üstüne R bastığınızda 0/3 dahi olsanız neredeyse her karaktere kule altı girebiliyorsunuz, Ghost hızlı döndü mü, hızlı kill.

Rakip takımda bir adet bile tank varsa Divine Sunderer alın. Saldırı hızı dışında S11'de Trinity Force'dan çok daha iyi bir item. Saldırı hızını ise BotRK'den veya Wit's End'den tamamlarsınız.

Oyun sonunda hasarınızın yettiğini hissettiğiniz zaman Sterak's Gage ve/veya Death's Dance iyi bir seçim oluyor. Rakipte fazla hem AD burst hem sürekli AD hasar varsa Death's Dance, burst AD/AP/gerçek hasar varsa Sterak's Gage daha iyi oluyor.

Q'yu bekletin, acele ederek oynamayın. 6 level olduğunuzda aşırı derecede güçleniyorsunuz korkarak oynamayın, rahatça 1V2 atılabiliyor eşya konusunda geride olsanız dahi.

Rün olarak Conqueror en iyi seçim. S12'de değişecek olan Lethal Tempo daha iyi bir seçenek ancak daha gelmedi, geldiğinde BotRK'ye gerek olmayacak gibi duruyor.

Triumph yerine Presince of Mind çoğu durumda daha iyi bir seçim oluyor. Rakipte hafif CC olduğunda Tenacity girin rün olarak. Coup de Grace ve Last Stand girilebilir ikisi de güzel. Inspiration kısmından Cosmic Insight'ın yanına Magical Footwear veya Minion Dematerializer (2 dövüşçü, 1 büyücü) girmek mantıklı. Top lane değilseniz ayakkabı rünü daha mantıklı. Top Lane'de ikisi de girilebilir.

Ayakkabı olarak Tenacity girildiği için genel olarak rün kısmında Mercury's ağır CC olduğunda veya ağır AP geldiğinde anca mantıklı oluyor. Rakip AD veya düz vuruş ağırlıklı ise Ninja Tabi daha iyi bir seçim. Eğer ezici üstünlükteyseniz ve smurflediğiniz bir hesaptaysanız veyahut oyunu erkenden kolayca bitirecekseniz kartopu etkisine girmek için Ionian'da çok güzel bir seçim üstüne Cosmic Insight ile 210 saniyelik hayaleti 161 saniyeye indirmiş oluyorsunuz.

Eki Görüntüle 1217209

Oyuna başladığımda oyunun Türkçe desteği yoktu, Türkçe desteği geldiğinde alışkanlıktan geçmek istemedim, kaç sene oldu hala İngilizce oynuyorum. Türkçe eşya ve rün isimlerinin çoğunu bilmiyorum. Umarım anlaşılabilir anlatabilmişimdir.

Tabii burada minik taktikler verdim daha detaylı bir şekilde müsait olduğumda anlatabilirim.

West Master'a 3 hesap kasmıştım sırf Jax oynayarak Sezon 5'te. Hiç doğru değil. Jax'i yenebilen bir iki karakter var. Bilen bir Nasus'u asla yenemez örneğin Jax.

Güzel tüyolar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı