Jax neden çok az oynanıyor?

425806

Hectopat
Bugün bir maça girdim Jax ile Kayn ile Zed sürekli Akali'yi feed'liyordu benim karşımda Pyke vardı(top lane) 3 kere kestim 2 kere öldüm sonra Mahvolmuş Kralın Kılıcını aldım WW gibi çok can çalıyor atladığını öldürüyor E ile hasar yemiyor ulti ile tanklaşıyor pasifi ile çok vuruyor peki bu karakter neden %6.7 seçilme oranına sahip?
Ha bir de üçlü kuvvet falan alınca durdurmak iyice zorlaşıyor. Son olarak Jax ile girdiğim 10 maçtan 8'ini kazanırım.

1637067955832.png

Reis ismini karalamışsın da diğer 9 kişinin maç geçmişine bakarak senin ismini de bulabiliriz :D

Konuya gelecek olursak, Jax'ı yüksek eloda counterlamak basit. Düşük elodakiler de eğlenceli karakterler istiyor. Jax eğlenceli de değil. Ve diğer karakterler o kadar buff alırken o olduğu yerde sayıyor. Ve Early Game geçirmesi de zor.

Kolay bir şekilde counter heroyla durdurulabiliyor da ondan. Karşınızda kolay herolar var. WW'yi zaten patates etmeniz lazım. Ashe'in kaçma şansı yok. Pyke deseniz dibine girmeden ölür. Lee Sin ultisi yokken hiçbir şey yapamaz. Karşıya bol sersemleten veya sabitleyen bir hero gelse patates oluyor Jax. Örneğin Nautilus veya Leona.

Reis ismini karalamışsın da diğer 9 kişinin maç geçmişine bakarak senin ismini de bulabiliriz :D

Konuya gelecek olursak, Jax'ı yüksek eloda counterlamak basit. Düşük elodakiler de eğlenceli karakterler istiyor. Jax eğlenceli de değil. Ve diğer karakterler o kadar buff alırken o olduğu yerde sayıyor. Ve Early Game geçirmesi de zor.

Aradığım cevap bu sanırım.
Kolay bir şekilde counter Hero'yla durdurulabiliyor da ondan. Karşınızda kolay Hero'lar var. WW'yi zaten patates etmeniz lazım. Ashe'in kaçma şansı yok. Pyke deseniz dibine girmeden ölür. Lee Sin ultisi yokken hiçbir şey yapamaz. Karşıya bol sersemleten veya sabitleyen bir Hero gelse patates oluyor Jax. Örneğin Nautilus veya Leona.

Söylediğiniz iyi oldu onları banlayıp banlattırıcağım:D.

Geri
Yukarı