JBL C100SI inceleme

• Konuyu başlatan Emrw
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 2B
Merhaba. 1.5 yıl önce MediaMarkt'dan 70 Tl'e almış olduğum JBL'in C100'sı modelini inceleyeceğim.
Kulaklığı fazla araştırarak almamıştım, 100 lira civarında iyi bir kulaklık arıyordum ve bu şeye denk geldim. İyi ki de almışım 1.5 yıldır hala hiçbir kötülüğünü görmedim.
Artı yönleri;
~Kablosu kalın, kolay kolay dolanmıyor.
~Ses ve bass kalitesi beklediğimin üstünde çıktı.
~Altın jak.
~Kolay kolay kopmaz, kablo kalitesi iyi.
~Kutunun içinden 3 adet kulak silikonu çıkıyor. Küçük-orta-büyük.
~Müzik açıldığı zaman hiçbir şey duyulmuyor neredeyse.
~Ses seviyesi iyi.
Evet, artı yönleri bu kadardı. Şimdi gelelim eksi yönlerine;
~Mikrofon kalitesini pek beğenmedim.
~Play-pause tuşuna basınca, bastığımı hissedemedim.
~Jbl yazıları silindi, dışarıdan hoş bir görüntü olmuyor.
~2 ay önce sol taraf bozulmuştu, az ses geliyordu. Onu biraz araştırıp, üfleyip tamir ettim :D.
~Kablosu bir garip oluyor.
Artı ve eksi yönleri bu kadardı. Genel olarak memnun kaldım. Alta görselleri bırakacağım. Bu 2. incelemem oldu. Kulaklık hakkında siz de buraya eklenmesi gerektiğiniz konular varsa söyleyin. Düzeltmem gereken şeyler varsa lütfen düzeltin, elimden geldiği kadar ilk incelememe göre daha kaliteli resimler çekmeye çalıştım. İnceleme hakkında düşüncelerinizi lütfen belirtin.

Dosya Ekleri

• IMG_20210122_002808.jpg
    IMG_20210122_002808.jpg
    59 KB · Görüntüleme: 157
  • IMG_20210122_003042.jpg
    IMG_20210122_003042.jpg
    62,9 KB · Görüntüleme: 130
  • IMG_20210122_002949.jpg
    IMG_20210122_002949.jpg
    115,9 KB · Görüntüleme: 112
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. 1.5 yıl önce MediaMarkt'dan 70 Tl'e almış olduğum JBL'in C100'sı modelini inceleyeceğim.
Kulaklığı fazla araştırarak almamıştım, 100 lira civarında iyi bir kulaklık arıyordum ve bu şeye denk geldim. İyi ki de almışım 1.5 yıldır hala hiçbir kötülüğünü görmedim.
Artı yönleri;
~Kablosu kalın, kolay kolay dolanmıyor.
~Ses ve bass kalitesi beklediğimin üstünde çıktı.
~Altın jak.
~Kolay kolay kopmaz, kablo kalitesi iyi.
~Kutunun içinden 3 adet kulak silikonu çıkıyor. Küçük-orta-büyük.
~Müzik açıldığı zaman hiçbir şey duyulmuyor neredeyse.
~Ses seviyesi iyi.
Evet, artı yönleri bu kadardı. Şimdi gelelim eksi yönlerine;
~Mikrofon kalitesini pek beğenmedim.
~Play-pause tuşuna basınca, bastığımı hissedemedim.
~Jbl yazıları silindi, dışarıdan hoş bir görüntü olmuyor.
~2 ay önce sol taraf bozulmuştu, az ses geliyordu. Onu biraz araştırıp, üfleyip tamir ettim :D.
~Kablosu bir garip oluyor.
Artı ve eksi yönleri bu kadardı. Genel olarak memnun kaldım. Alta görselleri bırakacağım. Bu 2. incelemem oldu. Kulaklık hakkında siz de buraya eklenmesi gerektiğiniz konular varsa söyleyin. Düzeltmem gereken şeyler varsa lütfen düzeltin, elimden geldiği kadar ilk incelememe göre daha kaliteli resimler çekmeye çalıştım. İnceleme hakkında düşüncelerinizi lütfen belirtin.

Ben 2019'un eylül ayında aldım. Geçen ay bozuldu. Yani neredeyse 1 yıl 4 ay kullandım. Hatta aynısından yeniden aldım ve hâla memnunum. Mikrofon bana göre iyi ses kaydı aldığimda veya DC Zoom gibi uygulamalarda veya oyunlarda iş görüyor. Ama yeniden aldığım kulaklık laptopa takınca ses boğuk ve soldan geliyor ve jakı biraz çıkarınca düzeliyor. Sanırım sorun benim laptopumda. Telefonlarda denedim, USB jak dönüştürücüde denedim onlarda ses akıyor.

Ben 2019'un eylül ayında aldım. Geçen ay bozuldu. Yani neredeyse 1 yıl 4 ay kullandım. Hatta aynısından yeniden aldım ve hâla memnunum. Mikrofon bana göre iyi ses kaydı aldığimda veya DC Zoom gibi uygulamalarda veya oyunlarda iş görüyor. Ama yeniden aldığım kulaklık laptopa takınca ses boğuk ve soldan geliyor ve jakı biraz çıkarınca düzeliyor. Sanırım sorun benim laptopumda. Telefonlarda denedim, USB jak dönüştürücüde denedim onlarda ses akıyor.
Hocam, bende de aynı sıkıntı var. Bigisayarın jak girişine taktığım zaman bazen çalışmıyor ama tam oturtunca sıkıntısız çalışıyor.
Her şeyi mükemmel tek sıkıntısı bilgisayara taktığım da sesi yüselttiğim zaman cızırtı ve patlama yapması.
Hocam, o bilgisayarla alakalı bir problem olabilir.

Hocam, bende de aynı sıkıntı var. Bigisayarın jak girişine taktığım zaman bazen çalışmıyor ama tam oturtunca sıkıntısız çalışıyor.

Hocam, o bilgisayarla alakalı bir problem olabilir.
Hocam bu fotoğraftaki gibi yapınca çalışıyor. Yani tam takılı değilken sıkıntı yok. Ama tam takınca jakı ses bozuluyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20210122_102128.jpg
    IMG_20210122_102128.jpg
    55 KB · Görüntüleme: 54

Yeni konular

Geri
Yukarı