JBL C100SI kulak içi kulaklık mikrofonu çalışmıyor

ekin asilsoy

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. JBL C100SI model kulaklığımın mikrofonu bilgisayarda çalışmıyor. Telefonda denedim, telefonda sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Onun dışında normal sesi çalışıyor ama sadece mikrofonu algılamıyor. Nasıl çözerim acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarda kullanabilmeniz için ayırıcı kullanmanız lazım ekteki gibi bir aparat.

1620053099406.png

Öncelikle bilgisayarın girişi kulaklık/mikrofon mu? Yoksa kulaklık ve mikrofon girişi ayrı mı? Ona bir bakın eğer tek girişse ses yöneticisinden (Audio Consol) kontrol edin mikrofonu görüp, görmediğini. Ayrı ise aynı anda kullanabilmek için birleştirici aparat kullanmanız gerekir.

Öncelikle bilgisayarın girişi kulaklık/mikrofon mu? Yoksa kulaklık ve mikrofon girişi ayrı mı? Ona bir bakın eğer tek girişse ses yöneticisinden (Audio consol) kontrol edin mikrofonu görüp, görmediğini. Ayrı ise aynı anda kullanabilmek için birleştirici aparat kullanmanız gerekir.

Kulaklığı tek girişten taktım ses veriyor ama mikrofonu test etmek istedim mikrofonu görmüyordu. Yukarıda da dedikleri gibi arkadaşların aparatla denedim ama kulaklığın mikrofonu o kadar iyi değildi bende kameranın mikrofonunu kullanacağım artık yapacak bir şey yok.
Bilgisayarda kullanabilmeniz için ayırıcı kullanmanız lazım ekteki gibi bir aparat.

Eki Görüntüle 1005468

Bununla denemek sonradan aklıma geldi ama kulaklığın mikrofonu o kadar iyi değildi bende kameranın mikrofonunu kullanacağım artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı