JBL C100SI vs Sennheiser CX 80S

Makaleler
20

Daha önce JBL'in bu modelini kullandım ancak bozuldu. Yeni bir tane almak istiyorum. Tiz ve bass konusunda Sennheiser bu modelden iyi midir acaba? Kullananlarınız var mı?

Kulaklığı an itibariyle almış bulunmaktayım. Merak edenler olursa diye bu yorumu yazma gereği duydum.

Daha önce JBL C100SI ve Sony EX110AP kullanmıştım. Sennheiser CX 80S ile JBL C100SI arasında iki kat fiyat farkı var. Ses şiddeti olarak JBL C100SI biraz daha iyi ancak Sennheiser'ın da kısık bir sesi yok. Zaten mevcut ses seviyesinin üstü kulağı rahatsız ederdi, en azından benim kulağımı. Bass konusunda JBL bir tık daha önde. Sennheiser'da bass pek yok. Ancak ses çok berrak ve gerçeğe çok yakın. JBL'den daha iyi bir ses kalitesi var, açık ara belli ediyor kendini.

Sony EX110AP ile aynı fiyata sahip Sennheiser CX 80S, bass konusunda Sony'nin gerisinde kalıyor. Sony, JBL'den de daha yüksek bir bass'a sahipti. Ancak bu bass kesinlikle kaliteli değildi ve özellikle son seste patlıyor ve şarkının diğer melodilerini de bozuyordu. Yine temiz ses ve berraklık konusunda Sennheiser, Sony'den daha iyi. Kablo kalitesi konusunda da Sennheiser CX 80S her iki modelden daha iyi geldi. Kısacası, aldığıma pişman olmadım. Beni tatmin etti.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı