Çözüldü JBL Quantum 100 Mikrofon bilgisayarda çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Quarinal

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merahaba, bugün JBL Quantum 100 model kulaklık aldım. Kulaklık sorunsuz çalışıyor ama mikrofondan bir türlü düzgün ses alamadım. Kulaklık tek jaklı, bilgisayarımın önünde ise biri kulaklık biri mikrofon olmak üzere iki jak girişi var. Kulaklığın kablosunu kulaklık girişinden çıkarıp mikrofon girişine taksam da sesimi kaydedemiyorum. İnternette bazı test sitelerinden denedim ve çok düşük düzeyde bir dalgalanma görünüyor. Hoparlörden ise ses gelmiyor. Kulaklığı bilgisayarın arkasındaki mikrofon girişine taktığımdaysa çok boğuk ve geriden bir şekilde çok az geliyor ses. Kulaklığın mikrofonunu tabletimde denediğimdeyse sorunsuz çalıştı. Sorun neden kaynaklıdır? Bir de hem mikrofonu hem kulaklığı kullanmam için jak girişi çoğaltıcı almam gerekir mi?

Çözüm
Hocam ben de aynı kulaklığı kullanıyorum, daha geçen hafta aldım. bugüne kadar sorunsuz kullandım ama nedense bugün mikrofonu çalışmamaya başladı. Bilgisayar kulaklığın mikrofonunu okumuyor, 6 gündür böyle bir sorunla karşılaşmıyordum. Neden böyle olmuş olabilir biliyor musun acaba ? şimdiden teşekkürler yardımlarınız için..
Kanka kulaklık tek bağlantı olduğu için aslında konsol ve telefonlara uygun bi kulaklık, kulaklık ve mikrofon ayırıcı alınca çözdüm bende bu durumu, sen sadece kulaklık girişine takabildiğin için mikrofon girişi boş kalıp çalışmıyor, o yüzden.
Kanka kulaklık tek bağlantı olduğu için aslında konsol ve telefonlara uygun bi kulaklık, kulaklık ve mikrofon ayırıcı alınca çözdüm bende bu durumu, sen sadece kulaklık girişine takabildiğin için mikrofon girişi boş kalıp çalışmıyor, o yüzden.

Tam olarak görseldeki ayırıcıdan aldım ben, ses kalitesinde vs.düşüş yaşatmadı ve 5-6 aydır kullanıyorum bi sorunla karşılaşmadım, eğer ayırıcı geldiğinde mikrofon yine çalışmazsa büyük ihtimal ayırıcı sıkıntılıdır, çünkü bende ilk başka almıştım o çalıştırmadı, linktekini aldım o zaman çalıştı sorunsuz, bide kulaklığı sürekli telefonunda test et mikrofonun bozuk olmadığına dair.
Ben de Mic yerine takınca çalışması gerektiğini düşünüyordum ama öyle olmuyormuş sanırım. Jak çoğaltıcıyla deneyince oldu.
Ben internetten almadım o yüzden link bulamadım ama Hadron markaydı benimki. Çok kaliteli bir şeye benzemiyor, 15 liraya aldım. Mediamarkt gibi teknoloji mağazalarında daha kalitelilerini gördüm.
quantum 100 kulaklığı bende yeni aldım dün, iki gündür mikrofonunu kullanamıyorum elimde var ayırıcı 2 tane aparat ama onlarla da işe yaramıyor ses var mik yok, mik yoktan ziyade mikrofon algılıyor ama ses mikrofondan gitmiyor, kulaklığın iç kısmı yani ses veren hoparlör kısmından alıyor sesi, sesimi dinlemek isteyince saçma sapan sesler çıkıyor.

quantum 100 kulaklığı bende yeni aldım dün, iki gündür mikrofonunu kullanamıyorum elimde var ayırıcı 2 tane aparat ama onlarla da işe yaramıyor ses var mik yok, mik yoktan ziyade mikrofon algılıyor ama ses mikrofondan gitmiyor, kulaklığın iç kısmı yani ses veren hoparlör kısmından alıyor sesi, sesimi dinlemek isteyince saçma sapan sesler çıkıyor.
Üzgünüm bunun hakkında fikrim yok. Bir bilgisayarcıya falan gidip orada test ederseniz sorunun sizde mi yoksa bilgisayarda mı olduğunu anlayabilirsiniz belki.

Hocam ben de aynı kulaklığı kullanıyorum, daha geçen hafta aldım. bugüne kadar sorunsuz kullandım ama nedense bugün mikrofonu çalışmamaya başladı. Bilgisayar kulaklığın mikrofonunu okumuyor, 6 gündür böyle bir sorunla karşılaşmıyordum. Neden böyle olmuş olabilir biliyor musun acaba ? şimdiden teşekkürler yardımlarınız için..

Tam olarak görseldeki ayırıcıdan aldım ben, ses kalitesinde vs.düşüş yaşatmadı ve 5-6 aydır kullanıyorum bi sorunla karşılaşmadım, eğer ayırıcı geldiğinde mikrofon yine çalışmazsa büyük ihtimal ayırıcı sıkıntılıdır, çünkü bende ilk başka almıştım o çalıştırmadı, linktekini aldım o zaman çalıştı sorunsuz, bide kulaklığı sürekli telefonunda test et mikrofonun bozuk olmadığına dair.

Çözüm
Kanka kulaklık tek bağlantı olduğu için aslında konsol ve telefonlara uygun bir kulaklık, kulaklık ve mikrofon ayırıcı alınca çözdüm bende bu durumu, sen sadece kulaklık girişine takabildiğin için mikrofon girişi boş kalıp çalışmıyor, o yüzden.

Tam olarak görseldeki ayırıcıdan aldım ben, ses kalitesinde vs. Düşüş yaşatmadı ve 5-6 aydır kullanıyorum bir sorunla karşılaşmadım, eğer ayırıcı geldiğinde mikrofon yine çalışmazsa büyük ihtimal ayırıcı sıkıntılıdır, çünkü bende ilk başka almıştım o çalıştırmadı, linktekini aldım o zaman çalıştı sorunsuz, bir de kulaklığı sürekli telefonunda test et mikrofonun bozuk olmadığına dair.

Sağolasın kanka, ben de öyle tahmin ettim. Ayırıcı çözüm olacak muhtemelen. İlk 6 gün PC'nin mikrofonu görmesi ancak sonra birdenbire görmemeye başlaması garibime gitti sadece.
Linkteki ayırıcıdan aldım, sorun çözüldü.

Son düzenleme:
Ben de Mic yerine takınca çalışması gerektiğini düşünüyordum ama öyle olmuyormuş sanırım. Jak çoğaltıcıyla deneyince oldu.
Ben internetten almadım o yüzden link bulamadım ama Hadron markaydı benimki. Çok kaliteli bir şeye benzemiyor, 15 liraya aldım. MediaMarkt gibi teknoloji mağazalarında daha kalitelilerini gördüm.

Merhaba JBL quantum 100 aldım aynı laptopa taktım tek jak girişi var laptopun kulaklık çalışıyor mikrofon gitmiyor jak girişi çoğaltan kablodan alsam JBL quantum 100'ün mikrofon ve kulaklık kalitesi PCdeki jak gibi mi olur yani PCdeki gibi jak girişinde kulaklık kaliteli gibi ama Mic çalışmıyor dediğin gibi bende aynı sorun içerisindeyim bu yazdığım soruyu cevaplarsan ha bir de ben laptopa takınca tek jak girişine JBL kulaklık diye yazmıyor aygıt yöneticisinde laptopun mikrofonu conexant adı bu olarak gösterior höpörlerde aynı ama JBL'den geliyor ses yardım edersen çok teşekkür ederim artık buna bir çözüm getirmesi gerek hem laptop üreticilerin hem de Windows'un

Noktalama işaretlerinin eksikliğinden dolayı sorunu doğru anladım mi bilmiyorum ancak anladığım kadarıyla laptopunda tek jak girişi var ve o girişe kulaklığı taktığında mikrofon çalışmıyor. Bu durumda jak çoğaltıcı alman mantıksız olmaz mı? Laptopta tek giriş var doğal olarak jak çoğaltıcının iki jak çıkışından biri bilgisayara bağlanmamış olacak.
Normalde tek jak girişli cihazlara taktığın zaman hem mikrofonun hem de kulaklığın çalışması lazım. Belki varsayılan mikrofon olarak bilgisayarının mikrofonu kayıtlı kalmıştır. Ayarlar>Sistem>Ses>Ses Denetim Masası>Kayıt kısmından bir kontrol edebilirsin. Birden fazla kayıt cihazı görünüyorsa birinin bilgisayarın mikrofonu, diğerinin mikrofonun kulaklığı olması muhtemel.
Ancak uyarmak isterim ki bu bahsettiğim sadece bir tahmin. Kesin çözüm olmayabilir. Başka yerlerden de bir araştırmanı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı