Çözüldü JBL quantum 100 mikrofon çalışmamaya başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ykaradayi_xo

Attopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, JBL Quantum 100 kulaklık kullanıyorum. Daha geçen hafta aldım ve sorunsuz kullanıyordum ancak bugün kulaklığın mikrofonu çalışmamaya başladı. Bilgisayar, mikrofonu hiç okumuyor bile. Nasıl çözebilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Sürücüleri temiz kurulum yaptım ancak hiçbir şey değişmedi. Ayırıcıdan aldım, kargolanmasını bekliyorum. Başka bir cihazda denedim, kulaklığın mikrofonu gayet iyi çalışıyordu. Ses kartıyla ilgili bir durum olacağını sanmıyorum. Tahminimce mikrofon yerine hiçbir jak takmadığımız için bilgisayar okuyamıyor mikrofonu.
Kullandığım ses kartı Focusrite scarlett 2i2
jak ayırıcıdan aldım, sorun çözüldü.
Selamlar; Şu düzeltmeleri deneyin, hepsini denemeniz gerekmeyebilir. Sizin için uygun olanı bulana kadar listede aşağı doğru ilerleyin.

1)Kulaklık mikrofonunuza erişime izin verin. (Windows 10 kullanıcıları için)
2)Mikrofon cihazınızı varsayılan olarak ayarlayın
3)Ses sürücülerinizi güncelleyin.
4)Kulaklık mikrofonunuza erişimi olan diğer uygulamaları kapatın.
5)Donanım sorunlarını giderin.

Düzeltme 1: Kulaklık mikrofonunuza erişime izin verin (Windows 10 kullanıcıları için)

Öncelikle ekranınızın sol alt köşesindeki Başlat düğmesini ve ardından Ayarlar simgesini tıklayın.
1.jpg

Gizlilik'i tıklayın.
2.jpg

Mikrofon'a tıklayın.
3.jpg

Değiştir düğmesini tıklayın, ardından bu cihaz için Mikrofonun açık olduğundan emin olun.
4.jpg

Uygulamaların mikrofonunuza erişmesine izin ver seçeneğinin açık olduğundan emin olun.

5.jpg

Umarım bu, mikrofon sorununuzu düzeltir. Ancak değilse, deneyebileceğiniz üç düzeltme var.

Düzeltme 2: Mikrofon cihazınızı varsayılan olarak ayarlayın

Kulaklık mikrofonunuz devre dışı bırakılmış veya bilgisayarınızda varsayılan cihaz olarak ayarlanmamış olabilir. Veya mikrofonun ses seviyesi o kadar düşük ki, sesinizi net bir şekilde kaydedemez. Bu ayarları kontrol etmek için:

Windows logo tuşunu basılı tutun ve Çalıştır iletişim kutusunu açmak için aynı anda klavyenizdeki R tuşuna basın, ardından "control" yazıp Enter tuşuna basın.

1.png

Denetim Masası'nda, Görüntüle açılır menüsünden Büyük simgeler'i seçin.
2.jpg

Ses'i seçin.
3.jpg

Kayıt sekmesini seçin, ardından cihaz listesindeki herhangi bir boş yere sağ tıklayın ve Devre Dışı Cihazları Göster seçeneğini işaretleyin.
44.jpg

Kulaklık Mikrofonuna sağ tıklayın ve Etkinleştir seçeneğine tıklayın.
5.jpg

Tekrar sağ tıklayın ve Varsayılan Aygıt Olarak Ayarla'yı seçin.
6.jpg

Kulaklık Mikrofonu'na sağ tıklayın ve Özellikler'e tıklayın.
7.jpg

Düzeyler sekmesini tıklayın, ardından ses düzeyi kaydırıcısını en büyük değere doğru sürükleyin.
8.jpg

Tamam'ı ve ardından Tamam'ı tıklayın.

Artık mikrofonlu kulaklığınızın mikrofonu etkinleştirilip varsayılan cihaz olarak ayarlandığına ve mikrofonunuzun sesini açtığınıza göre deneyin ve çalışıp çalışmadığını görün. Varsa, sorunu çözmüşsünüz demektir.

Son olarak bir önerim daha olacak fakat ses kartı kullanıyor musunuz yoksa direk anakarttan mı çıkış alıyorsunuz onu paylaşabilir misin ? Bunu bahsettiklerimi yaptıktan sonra sorunun devam ederse söylersen sevinirim. Haber bekliyorum.

Dosya Ekleri

• 5.jpg
    5.jpg
    24,3 KB · Görüntüleme: 22
  • 6.jpg
    6.jpg
    24,1 KB · Görüntüleme: 33
  • 7.jpg
    7.jpg
    22,9 KB · Görüntüleme: 24
  • 5.jpg
    5.jpg
    24,3 KB · Görüntüleme: 36
Selamlar, yardımlarınız için çok teşekkür ederim öncelikle. İlk yöntemi uyguladım, mikrofon zaten açık görünüyordu. Bir şey değişmedi o nedenle. İkinci yöntemi de uygulamaya çalıştım ancak kayıt kısmına gelince benim kulaklığımın mikrofonu hiç görünmüyordu, dolayısıyla işe yaramadı. Sanırım diğer başlıklar altında arkadaşların attığı jak ayırıcı ile hem kulaklık hem mikrofon slotlarını doldurmak gerekiyor bu problemi çözebilmek için. Masaüstü bilgisayar kullanıyorum, ses kartı da kullanıyorum ancak sürekli açık tutmuyorum. Kulaklık vb. şeyleri ses kartına takmıyorum, direk bilgisayarın kulaklık girişine takıyorum. Ses kartını sadece müzikal çalışmalarım için kullanıyorum.
Bu arada ses sürücelerim de güncel gözüküyor.

Sürücüleri temiz kurulum yaptım ancak hiçbir şey değişmedi. Ayırıcıdan aldım, kargolanmasını bekliyorum. Başka bir cihazda denedim, kulaklığın mikrofonu gayet iyi çalışıyordu. Ses kartıyla ilgili bir durum olacağını sanmıyorum. Tahminimce mikrofon yerine hiçbir jak takmadığımız için bilgisayar okuyamıyor mikrofonu.
Kullandığım ses kartı Focusrite scarlett 2i2
jak ayırıcıdan aldım, sorun çözüldü.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı