JBL T500BT mikrofonu bilgisayarda çalışmıyor

obey00

Hectopat
JBL T500BT model Bluetooth kulaklığım ile telefonda görüşme yapabiliyorken (kulaklık ve mikrofon birlikte çalışıyor); bilgisayarda denediğim zaman sadece kulaklık çalışıyor, mikrofonu çalışmıyor. Neden böyledir, nasıl çözebilirim?

Bu sorunu yaşayan çok var. Net çözümünü bilmiyorum ama ben şu şekilde çözmüştüm:
Windows Ayarları > Sistem > Ses kısmından çıkış aygıtı olarak Anker Q30 Stereo, giriş aygıtı olarak da Anker Q30 Hands-Free seçeneğini seçip dener misiniz? Bu şekilde ikisini de sorunsuz kullanabilirsiniz diye düşünüyorum.
Eki Görüntüle 947749

Sanırım o kulaklığın bilgisayarda aynı anda hem mikrofonu hem hoparlörü kullanamama gibi bir sorunu var. Ağabeyimde ve arkadaşımda da JBL T500BT var, bir sorunlar yaşıyorlardı sanırım sizinkine benzer bir şeydi.
Zaten nasıl bir şans varsa; ekran kartı alırım fabrika çıkışlı "black-screen" hatası verir, bluetooth kulaklık alırım mikrofonu pc'de çalışmaz... Bedevi misali :)

JBL T500BT model Bluetooth kulaklığım ile telefonda görüşme yapabiliyorken (kulaklık ve mikrofon birlikte çalışıyor); bilgisayarda denediğim zaman sadece kulaklık çalışıyor, mikrofonu çalışmıyor. Neden böyledir, nasıl çözebilirim?
Hocam aynı sorun bendede vardı bu olay kronik sorunu 500BT lerin çözemedim bir türlü en son iade ettim iade etme şansınız var ise iade edin zamanında bununla ilgili bir konu açmıştım 1 hafta çözüm aradım teknik servise sordum ancak hiçbir çözüm bulamadık bende iade sağlayıp gamer kulaklığı aldım.

Biraz daha inceledikten sonra, bazı konularda kulaklığın "hands-free" özelliği ile birlikte mikrofonunun kullanılabildiği yazılıp çizilmiş. Yani stereo moddaki gibi kaliteli bir kulaklık hoparlörü deneyimi sunmuyor ancak Discord, Skype vb. programlarda iletişim kurabilmek adına yeterli olduğunu düşünüyorum. Ben bu hands-free modunu da aktif edip kullanamadım, yine mikrofonum çalışmıyor yani. Ses kayıt aygıtları ayarlarından varsayılan olarak ayarlıyorum, Discord-Teams içerisinden yine aynı şekilde seçim yapıyorum ancak nafile...

Biraz daha inceledikten sonra, bazı konularda kulaklığın "hands-free" özelliği ile birlikte mikrofonunun kullanılabildiği yazılıp çizilmiş. Yani stereo moddaki gibi kaliteli bir kulaklık hoparlörü deneyimi sunmuyor ancak Discord, Skype vb. programlarda iletişim kurabilmek adına yeterli olduğunu düşünüyorum. Ben bu hands-free modunu da aktif edip kullanamadım, yine mikrofonum çalışmıyor yani. Ses kayıt aygıtları ayarlarından varsayılan olarak ayarlıyorum, Discord-Teams içerisinden yine aynı şekilde seçim yapıyorum ancak nafile...
Olmuyor hocam olmuyor hepsi boş çözümler bizzat JBL teknik servise sordum aztek servisine pc ile aynı anda kullanamazsınız mikrofon ve kulaklığı dedi bende iade ettim aynı sorundan dolayı.

Yeni konular

Geri
Yukarı