JD1000 Pro 256 GB alınır mı?

• Konuyu başlatan vbios
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 2B
Ben de alacaktım, sıfırı geçen hafta 330TL'di. Hafta sonu yasak var, karta para yüklemeye gittim. Pazartesi 389TL olmuştu. CrystalDiskMark sonuçlarını, Smart verilerini sağlığını, kontrol edip alabilirsin. Rehberi arkadaşlar atmış zaten, ben de bayağı araştırmıştım. Güzel SSD.

Tutturmuş bir kelime eşek alınmaz. Arkadaşım hiç özelliklerine, teknik detayına baktın mı? Okumadıysan atayım Rehber: James Donkey JD1000 PRO NVMe SSD
Peki merak ettiğim bir nokta var; tamam teknik özellikleri güzel diyorsunuz, peki ileride bir sorun yaşanırsa servislerine/garanti hizmetlerine Samsung, WD, Kingston gibi kaliteli markaların servis ve garanti hizmetleri kadar güvenebilir miyiz?

Satış sonrasını da hesaba katmak gerek neticede.

Peki merak ettiğim bir nokta var; tamam teknik özellikleri güzel diyorsunuz, peki ileride bir sorun yaşanırsa servislerine/garanti hizmetlerine Samsung, WD, Kingston gibi kaliteli markaların servis ve garanti hizmetleri kadar güvenebilir miyiz?

Orasını bilemem işte :D Zaten takıldığım nokta her konunun altına böyle yazmaları. SSD güzel de ben de bunu almazdım açıkçası :D Sadece kötü bir ürün olmadığını anlatmaya çalışıyorum.

Tutturmuş bir kelime eşek alınmaz. Arkadaşım hiç özelliklerine, teknik detayına baktın mı? Okumadıysan atayım Rehber: James Donkey JD1000 PRO NVMe SSD
Ne anlam ifade ediyor özellikleri? Yazma testi yapıldı mı? Ömrünü biliyor musun?

Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Verilerinizin hiçbir değeri yoksa alabilirsiniz tabii ki:

Birebir değiştiriyorlarmış. Verilerinin üstüne soğuk su içersin ne olacak?

@Berrkay 2 yıllık deneyimine dair konu açmıştı. Memnun değildi sanırsam.
Oyun ve günlük kullanımda SATA ve M.2 farkını hissedemezsiniz. Ben olsam kaliteli bir SATA almayı tercih ederdim, Patriot Burst 240GB modeline bakardım.

Edit: Pardon, bu farklı modelmiş. Bu modelin testlerinin nasıl olduğuna dair bir fikrim yok açıkçası.

Bu eşeğe altın semer vurmuşlar. Sıkıntısı yoksa sorun yok galiba. Ama gün gelir de patlayabilir diğer normal eşekler gibi.

SSD gibi bir cihaza resimlerimi veya yaptığım çalışmaları depolayacağımı sanmam. Taşınabilir HDD'ye yedeklerim genelde. Çoğu insan da böyle yapıyor. O yüzden büyük sorun teşkil etmez.
Neden? Benim bütün önemli verilerim sağlamlığına güvendiğim SSD'lerde. Diğer herkesin de öyle. İnsanlar SSD'yi yedek değil, ana diski olarak kullanıyor ve çoğu önemli verisini emanet ediyor. O yüzden SSD'de birebir değişim bence dünyanın en anlamsız garantisi.

Geri
Yukarı