Jeefo.a Virüsü

Sena34

Hectopat
Daha fazla  
Bu illetten nasıl kurtulabilirim. KIS 2018 ile tam tarama yapacağım ardından USB ile boot ederek tarama yapacağım. Windows'u tamamen değil ama tüm uygulamaları silerek sıfırladım. Hala kurtulamadım. Yeniden tam sıfırlama yapacaktım ama sıfırlarken ise %1'de kalıyor. Temiz kurulum yapamam.
Ne yapmam gerekiyor? Ne kadar removal tool kullandıysam da fayda etmedi. 😟

Son düzenleme:
Sorun şu ki Kaspersky Kendi programı ile iso yu yazdırdım. Laptop BİOS 'tan boot menüde açsam yada lenovo laptoplarda bulunun nova butonuyla boot menu yu açsamda usb görmüyor. Hatta bios ta usb boot diye bir bölüm bile var fakat görünmüyor. Universal USB Installer ile de denedim fakat yine görmüyor. Ne yapmalı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada şunu öğrendim ki hidrag.a diye de geçiyormuş. Hatta çok mutlu oldum AVG bir removal tool bile hazırlamış. Diğer removal tool pek işe yaramadı. Bunun yarayacağını düşünüyorum. Bu arada KIS 2018 Free Trial kullanıyorum.

SpyHunter kullanarak çözebileceğinizi düşünüyorum. Fakat yanlış bir kullanımda sistemi tamamen sıfırlayabiliyor hocam belirteyim. Daha önce başıma geldi Windows boot olmadı.

Adwcleaner + MalwareBytes + HitmanPro bu sorunu çözmesi gerekir.
Sistemi yönetici olarak açın ve kullandığınız yazılımları yönetici olarak çalıştırmalısınız.

Başlıkta olan uyarıyı kim veriyor? KIS ise, Mıller'in dediği gibi rescue yaparak kurtulabilirsin. Boot edememe sebebin doğru BIOS ayarlarını yapmadan boot etmeye kalkman. Legacy boot yapıp Secure boot kapatmanız gerekir. Ancak onun yerine güncel sürüm ile işlemlerinizi yapabilirsiniz.
[Rehber] Kaspersky Rescue 2018

Yeni konular

Geri
Yukarı