JOPER personel alımını nasıl gerçekleştiriyor?

Kawa03

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar joper olmak hakkında birkaç soru sormak istiyorum. Jandarma komando eğitimimi tamamladıktan sonra oradan jöak'ın bünyesinde barındırdığı joper personeli olmak istiyorum fakat alımların nasıl yapıldığı ile ilgili ne jandarma gnk ne de internette herhangi detaylı bir bilgi bulamadım o yüzden bilen dostlarım bana yardımcı olabilirse çok iyi olur.

Öncelikle joper alımları hangi tarihler arasında gerçekleştiriliyor? Belirli bir tarihi var mı yoksa kurumun ihtiyacı gereği rastgele bir zamanda alımlar mı gerçekleştiriliyor? Komando okulunu tamamlar tamamlamaz jöak'a başvurabilir miyiz yoksa üzerinden belli bir zamanın geçmesi şart mı? Eğer imkanım olsa sat kursunu eksiksiz bir şekilde bile tamamlayabilirim çok disiplin sahibi bir birey olduğumu düşünüyorum. Keza mental kuvvetimin oldukça sağlam olduğunu da düşünüyorum. Sporcu ve çevik bir insanım ama bazı nedenlerden dolayı sat olamadım o yüzden kendime şu an en yakın bulduğum ve özel bir birlik olan Joper'e geçmek istiyorum. Komando olarak da kalabilirim lakin ben sınırlarımı olabildiğince elimdeki imkanlar dahilinde zorlamak, zorluk anlamında ulaşabileceğim en iyi yere ulaşmak istiyorum. Çocukluk hayalim sat olmaktı ama olamadım. Bu sefer şansımı komando eğitimini tamamladıktan sonra jandarma özel Operasyon'da denemek.

Ayrıyeten 20 yaşında gayet sağlıklı bir bireyim. İyi bir üniversite kazandım fakat gitmedim çünkü aklımda hep askerlik vardı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dostlar, joper olmak hakkında birkaç soru sormak istiyorum. Jandarma komando eğitimimi tamamladıktan sonra oradan jöak'ın bünyesinde barındırdığı joper personeli olmak istiyorum fakat alımların nasıl yapıldığı ile ilgili ne jandarma gnk ne de internette herhangi detaylı bir bilgi bulamadım o yüzden bilen dostlarım bana yardımcı olabilirse çok iyi olur.

Öncelikle joper alımları hangi tarihler arasında gerçekleştiriliyor? Belirli bir tarihi var mı yoksa kurumun ihtiyacı gereği rastgele bir zamanda alımlar mı gerçekleştiriliyor? Komando okulunu tamamlar tamamlamaz jöak'a başvurabilir miyiz yoksa üzerinden belli bir zamanın geçmesi şart mı? Eğer imkanım olsa sat kursunu eksiksiz bir şekilde bile tamamlayabilirim çok disiplin sahibi bir birey olduğumu düşünüyorum. Keza mental kuvvetimin oldukça sağlam olduğunu da düşünüyorum. Sporcu ve çevik bir insanım ama bazı nedenlerden dolayı sat olamadım o yüzden kendime şu an en yakın bulduğum ve özel bir birlik olan Joper'e geçmek istiyorum. Komando olarak da kalabilirim lakin ben sınırlarımı olabildiğince elimdeki imkanlar dahilinde zorlamak, zorluk anlamında ulaşabileceğim en iyi yere ulaşmak istiyorum. Çocukluk hayalim sat olmaktı ama olamadım. Bu sefer şansımı komando eğitimini tamamladıktan sonra jandarma özel Operasyon'da denemek.

Ayrıyeten 20 yaşında gayet sağlıklı bir bireyim. İyi bir üniversite kazandım fakat gitmedim çünkü aklımda hep askerlik vardı.

Komando eğitimi alıyorsun şu an anladığım kadarıyla, bu eğitimi alabilmek için neler yaptın, hangi sınavlara girdin, nasıl hazırlandın açıklayabilir misin?

Komando eğitimi alıyorsun şu an anladığım kadarıyla, bu eğitimi alabilmek için neler yaptın, hangi sınavlara girdin, nasıl hazırlandın açıklayabilir misin?
Hayır efendim henüz bir komando olamadım ama çok zorlanmayacağımı düşünüyorum. Dediğim gibi ben normalde sporcuyum ve hazırlanmak çok kolay normal hayatımda da çok disiplin sahibi bir insanım. Türkiye'de birçok komando çeşidi vardır. SAT, ÖKK, KKK, Amfibi Komandoları, JÖH, JOPER ve belki daha sayamadığım. Benim gireceğim Yeni Foça Jandarma Komando Okulu. Hazırlanmak için sporcu olmanız gerekiyor. Yağlı bir vücuda sahipseniz zorlanabileceğinizi düşünüyorum. Yazılı sınav olarak kpss şartı bulunuyor efendim. oradan başarıyla geçerseniz sizi bir takım mülakatlara sokarlar başarıyla tamamlamanızı isterler. eğer bir jandarma olabilirseniz komando için dilekçe hazırlayıp gönderin. kabul edilirseniz tekrardan bir mülakat var efendim oradanda başarıyla geçerseniz sizi komando okuluna gönderip eğitim verirler

Geri
Yukarı