Journey neden GOTY seçilmiş?

Antilop14

Centipat
Daha fazla  
Oyunu oynayan varsa görüşlerini merak ettim, 1.5 saat civarında süren, hiçbir olayı olmayan gerçekten okuldaki ortalama ders eğlencesinde seyreden, çok emek olmayan bomboş bir yapım. Üstüne 40 TL. Bu oyun bir de 2012'de GOTY seçilmiş, 2012'de başka oyun mu çıkmadı ben bu kadar balon bir oyun görmedim. Başka oynayan varsa, Görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim çünkü aşırı saçma geldi. Akıl kârı değil.

Journey on Steam
Oyun linki bilmeyen varsa.

Oyunu oynayan varsa görüşlerini merak ettim, 1.5 saat civarında süren, hiçbir olayı olmayan gerçekten okuldaki ortalama ders eğlencesinde seyreden, çok emek olmayan bomboş bir yapım. Üstüne 40 TL. Bu oyun bir de 2012'de GOTY seçilmiş, 2012'de başka oyun mu çıkmadı ben bu kadar balon bir oyun görmedim. Başka oynayan varsa, görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim çünkü aşırı saçma geldi. Akıl kârı değil.

Journey on Steam
Oyun linki bilmeyen varsa.

Bom boş mu oynayış anlamında iyi değil GOTY seçilecek bir oyun değil ama tasarımı öyle böyle güzel yapılmış bir oyun ki ben oynamadım ama inşallah kısa sürede oynarım tasarım olarak harika bir oyun olduğu için seçildi diye düşünüyorum.

Bom boş mu oynayış anlamında iyi değil GOTY seçilecek bir oyun değil ama tasarımı öyle böyle güzel yapılmış bir oyun ki ben oynamadım ama inşallah kısa sürede oynarım tasarım olarak harika bir oyun olduğu için seçildi diye düşünüyorum.
Hocam ne tasarımı kum koymuşlar iki de taş var kitlemeye çalışıyorlar,şaka bir yana ben nedense pek sevememiştim ama oyunu baya seven bi kitle var.

Oyun piyasası öyle bir hale geldi ki; 500 saat amelelik yapmadan güzel oyun olmaz sanılıyor.
Benim derdim oyunun kısa olması değil, Steamda 3-4 saat aşağısında süren en az 13-14 oyunum vardır, çoğundan da haz aldım. Ama bu oyun gerçekten sıkıcı, rahatlamadı da, bölüm tasarımı da çok iyi değil, özel değil oyunda bana zevk veren bir nokta olmadı, çok yaba, boş bence. Oynamayan hiçbir şey kaçırmaz

Benim de düşüncelerim oynamadan aynıydı ama sıkılacağınızı düşünüyorum. Oyunun tek beğendiğim kısmı tanımadığımız online kişilerle aynı bölümdeyken bizi yan yana atması, bölüm bitince çekip gitmemiz. Güzel bir coop sistemi olmuş bence, hoşuma gitti.

@Antilop14 Bir şey size hitap etmediği zaman kötü veya anlamsız olmuyor işte. Genel düşünmek lazım böyle konularda. Oyunlar da öznel bir konudur. Herkes aynı deneyimi almayabilir veya aynı tarzı sevmeyebilir. Benim de hiç sevmediğim ama çok sevilen ve çok ödül almış oyunlar var. O oyunlar hakkında “Bu nasıl oyun? Bunun neyini bu kadar abartıyorsunuz” demiyorum. Tarzı bana göre değil deyip geçiyorum.

"Oyun" olarak sınıflandırdığımız yapımlar birim kasıp millete saldırdığımız veya önümüze gelen bütün yaşam formlarını katlederek ilerlediğimiz şeylerden ibaret değildir. Oyunlar, sanat eseri olabilir. Journey ise bunu bariz bir şekilde gösteriyor. Size hitap etmeyebilir, fakat çok yenilikçi bir oyun. Böyle deneysel işler yapmak her firmanın harcı değildir. Sırf bu cesaretlerinden bile GOTY ödülünü hak ediyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı