JPEG, PNG, TGA arasındaki farklar

Sizce hangisi daha iyi?

• Oy verenlerin toplamı
    17
Eki Görüntüle 542610
Source Filmmaker poster render sayfasında "The TGA file will always be rendered for technical reasons." yani "TGA dosyası her zaman teknik nedenlerle işlenir." yazıyor. Pek anlamadım
Source oyun motoru resim dosyası olarak TGA kullanıyor yanlış hatırlamıyorsam. O yüzden olabilir.

Source oyun motoru resim dosyası olarak TGA kullanıyor yanlış hatırlamıyorsam.
Mantıklı.

Bu arada Counter Strike: Source .PNG sprey desteklemiyormuş. 😅 Desteklenenler .JPG, .BMP, .TGA, .VTF imiş. Buda sizi daha haklı çıkarıyor.

.TGA görüntülemek için daha iyi bir program bulmak zorunda kaldım. :D

Redditte şöyle bir açıklama buldum:

• TGA yıllar önce fiilen kayıpsız formattı. Şu anda PNG'den çok daha fazla yer kaplıyor.
  • PNG eğer kayıpsız bir kaydetmek istiyorsanız kullanabileceğiniz en iyi format. JPG'e göre daha farklı sıkıştırıldığından, JPG'i renk ve kalite anlamından geçiyor.
  • JPG, eğer resim boyutu hakkında konuşuyorsak kullanabileceğimiz en iyi format. çıplak gözle görülemeyecek gerçekçi fotoğraflar için hız, kullanım ve kalite anlamında daha dengeli bir kullanım sunuyor.
JPEG: Fotoğraflar ve diğer bilgisayarlarla uyumluluk için.

PNG: İçinde bol renk blokları bulunan resimler için ideal.

TGA: Video düzenleme için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Photoshop yapması daha kolay olan format mıydı?
Kısaca kamera sensöründen alınan en az işlenmiş en saf görüntüdür. Fotoğraf çekildikten sonra fotoğraf üzerinde, sıkıştırılmış dosya tiplerine kıyasla, kalite kaybı olmadan ve çok daha fazla düzenleme seçeneği ile değişiklik yapılabilir.

VTFedit yüklüdür sizde diye düşünüyorum.
Ups... hiç duymamıştım.

QuickTime ile görüntülüyordum. Yüklememin sebebi Source Filmmaker'da MP4 animasyon renderlamak için gerekmesi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı